تحریم ها ایران را متوقف نخواهد کرد
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تحریم ها ایران را متوقف نخواهد کرد و ملت ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تحریم های متعددی را تجربه کرده است

تحریم ها ایران را متوقف نخواهد کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی امروز چهارشنبه (7 آذر) با راب مکر سفیر انگلیس در تهران دیدار و گفتگو کرد.

محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن اشاره به نقض توافقنامه بین المللی برجام و اقدامات یکجانبه گرایانه آمریکا گفت: تحریم ها ایران را متوقف نخواهد کرد و ملت ایران از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تحریم های متعددی را تجربه کرده است؛ اما همواره با موفقیت و سربلندی آنها را پشت سر نهاده است.

وی ضمن تأکید بر ضرورت تسریع هر چه بیشتر در روند مناسبات اقتصادی و اقدامات عملیاتی اروپا خاطرنشان کرد: انتظار می رود اروپا چارچوب های لازم را برای تسهیل همکاری های اقتصادی فیمابین هر چه سریع تر عملیاتی کند. 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ضمن تأکید بر اهمیت موضوع شفافیت در اقتصاد ایران اظهار داشت: قانون مبارزه با پولشویی و قانون مبارزه با تروریسم از قوانینی هستند که سال های گذشته در ایران به تصویب رسیده است.

وی افزود: منطق اقتصادی، شفافیت را می پذیرد و آن را نگاه عقلانی در حوزه اقتصاد می داند که  این موضوع هم در دین و هم در قانون جمهوری اسلامی ایران امری مصوب است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار ضمن اشاره به ظرفیت های موجود برای توسعه مناسبات اقتصادی میان ایران و انگلیس بر گسترش همکاری ها در حوزه های مختلف تأکید کرد.

راب مکر، سفیر انگلیس در تهران نیز حمایت از توافقنامه بین المللی برجام را یک اولویت بسیار مهم برای انگلیس دانست و گفت: ما به صراحت مخالف خروج آمریکا از برجام بودیم و همچنان به آن پایبند می مانیم؛ چرا که با حسن نیت آن را امضا کرده ایم.

سفیر انگلیس در تهران ضمن اشاره به تلاش ها و اقدامات انگلیس و اتحادیه اروپا در جهت خنثی کردن  اثرهای تحریم بر شرکت های اروپایی خاطر نشان کرد: گسترش روابط دوجانبه در همه زمینه ها به ویژه در حوزه اقتصادی مورد توجه است و باید به افزایش راه های همکاری میان دو کشور در همه زمینه ها دست یابیم. 

راب مکر در ادامه بر تلاش اتحادیه اروپا و انگلیس در پیشرفت SPV اشاره کرد و بر ضرورت ایجاد کانال های دیگر در جهت گسترش مناسبات اقتصادی تأکید کرد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com