خاتمی: ظرفیت برخی به اندازه ته استکان هم نیست
خطیب نماز جمعه تهران گفت: متاسفانه ظرفیت برخی سیاسیون به اندازه ته استکان نیست و این به معنی خود شیفتگی است

خاتمی: ظرفیت برخی به اندازه ته استکان هم نیست

آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه های این هفته نماز جمعه تهران و در خطبه های اول به تشریح ابعاد خود شیفتگی سیاسی پرداخت و گفت: خود شیفتگی سیاسی یعنی آنکه تحلیل خود را بهتر از تحلیل دیگران بدانند، در صورتی که راه مقابله با خودشیفتگی این است که حرف دیگران شنیده شود.

وی دومین بعد خود شیفتگی سیاسی را کم تحملی و بی تحملی دانست و افزود: کسی که وارد عرصه سیاست می شود باید تحمل او به اندازه دریا باشد؛ متاسفانه ظرفیت برخی سیاسیون به اندازه ته استکان هم نیست و این بدین معنی است که خود شیفتگی وجود دارد.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: تحمل مخالف مقابل خود شیفتگی سیاسی است.

آیت الله خاتمی، باند سالاری و گروه سالاری را سومین بعد خود شیفتگی سیاسی عنوان کرد و گفت: نقطه مقابل آن شایسته سالاری است.

آیت الله خاتمی ضمن تبریک میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)، اظهارداشت: ما که مسلمان و شیعه هستیم، حریم ویژه ای برای این پیامبر خدا قائل هستیم و معتقدیم که ایشان به آسمان رفته اند و با ظهور حضرت بقیه الله اعظم (عج) به زمین خواهند آمد و به امام زمان (عج) اقتدا خواهند کرد.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه مسیحیان جهان بیایید و آبروی حضرت عیسی مسیح (ع) را حفظ کنید، گفت: متاسفانه حاکمان کشورهای اروپایی آبروی این پیامبر بزرگ را برده اند و قطعا اگر ایشان امروز در میان مردم جهان حضور داشتند، در صف مقدم ابراز تبری از جنایتکارانی که لکه ننگ مسیحیت هستند حرکت می کردند.

وی تصریح کرد: حاکمان استکباری چون ترامپ خود را مسیحی می دانند و وی می گوید که من در عمرم فقط انجیل را مطالعه کرده ام و مسیحیان جهان هم باید با صدای بلند ابراز تبری از آمریکا و سیاست های مقامات این کشور داشته باشند.

آیت الله خاتمی با اشاره به درگذشت مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی، گفت: ایشان فقیهی بزرگوار و از یاران شهید آیت الله صدر، از کارگزاران باوفای نظام جمهوری اسلامی و برادر سه شهید بودند.

وی افزود: آیت الله هاشمی شاهرودی الگویی برای حوزه علمیه بودند و دین را مانند سیاست می دانستند و معتقد به حاکمیت دین در صحنه بودند و همچنین از بُن جان ارادتمند به مقام معظم رهبری بودند.

وی ضمن ابراز تأسف به علت حادثه ای که در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران رخ داد، تأکید کرد: ضمن طلب مغفرت برای درگذشتگان و صبر برای بازماندگان و همچنین شفای عاجل برای مجروحان، امیدواریم دیگر شاهد چنین حوادثی که همراه با تقصیر است، نباشیم.

خطیب نماز جمعه تهران تاکید کرد: همچنین بر خود لازم می دانم که از قوه قضائیه به جهت جلوه های برجسته قاطعیتی که طی یک ماه گذشته انجام داد و با مفسدان اقتصادی برخورد کرد، تقدیر و تشکر کنم.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: امیدواریم که این تیغ همچنان علیه مفسدان اقتصادی تیز باشد و قوه قضائیه در سالم سازی جامعه در همه عرصه ها تلاش های لازم و کافی را داشته باشد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: mehrnews.com