چرا دشمن برجام موشکی را علیه ایران مطرح کرد؟
معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه دشمن مؤلفه‌های قدرت ایران را هدف قرار داده است، گفت: ‌ پس از برجام هسته‌ای، این بار برجام موشکی را مطرح کرده‌اند‌

چرا دشمن برجام موشکی را علیه ایران مطرح کرد؟

سرهنگ سعید حسن‌خانی ظهر امروز در نخستین گردهمایی سیاسی فرماندهان و مدیران نیروهای مسلح استان اصفهان اظهار داشت: در 5 قاره زمین 29 منطقه جغرافیایی مورد توجه است و به جز قطب جنوب 28 زیستگاه دائمی بشری وجود دارد و این 28 زیست گاه دربردارنده 205 کشور دنیاست و 193 کشور عضو سازمان ملل متحدند و در مجمع عمومی حضور دارند، از 193 کشور دنیا 128 کشور جشن استقلال می‌گیرند.

وی افزود: در این 128 کشور 58 کشور جشن استقلال خودشان را در رهایی از انگلستان، 26 کشور رهایی از فرانسه، 21 کشور روسیه و 21 کشور از رهایی از استعمار اسپانیا جشن می‌‌گیرند.

معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: کشوری مانند انگلستان که اگر بخواهیم از نظر جغرافیایی درباره آن صحبت کنیم وسعتی به اندازه سمنان دارد و تا کنون 58 کشور را مستعمره خود کرده، ایران در طول تاریخ مستعمره هیچ کشوری نبوده و انقلاب اسلامی ایران را از یک کشور دست نشانده به یک کشور مستقل تبدیل کرد.

وی تصریح کرد: دنیا بین 2 بلوک شرق و غرب تقسیم شده بودند و اساس نظام حاکم بر دنیا ایجاد یک رقابت دائمی بین این 2 بلوک بود و بر سر هیچ موضوعی با یکدیگر تفاهم نداشتند و حتی کشورها و شهرهای هم با یکدیگر تفاهم نداشته و حتی برلین را تقسیم کردند، در نظام 2 قطبی اساس نظام وابسته بود.

حسن‌خانی بیان کرد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید مهم‌ترین کاری که صورت گرفت این سیستم به چالش کشیده شد و برای نخستین بار بود که بلوک شرق و غرب بر یک موضوع به تفاهم رسیدند و آن هم نابودی انقلابی اسلامی ایران بود، همه انقلاب‌های بزرگ در سطح دنیا نگاهی مادی گرایانه داشتند اما انقلاب اسلامی بود که اسلام و پس از آن بعد فرهنگی را مطرح کرد.

وی گفت: ویژگی دیگر انقلاب اسلامی ایران استکبار ستیزی بود و به همین دلیل است که هم‌زمان با وقوع انقلاب اسلامی کارتر دستورالعملی را تصویب می‌کند که مبتنی بر این است که ایران یک کشور غیر عادی بوده و هر سال توسط همه رئیس جمهورهای آمریکا تمدید می شد.

معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: این ذات انقلاب اسلامی ماست و از دلایل وقوع انقلاب و چگونگی آن بسیار صحبت شده و امروز پرداختن به آینده انقلاب اسلامی مهم است، انقلاب اسلامی به بلوغ رسیده و درباره آینده انقلاب و پیشرفت‌های آن صحبت کرد.

وی افزود: نخستین برآورد انقلاب اسلامی مهار و کنترل انقلاب است و دشمنان می‌گویند جلوی انقلاب گرفته شود، دلیل آن هم این است که اندیشه‌های انقلابی منطقه و همه دنیا را دربر گرفته، آن چیزی که در بحث مهار انقلاب انجام می‌دهند این است که روایت‌های انقلاب را به روایت‌های ضدانقلاب تبدیل کنیم 

حسن‌خانی خاطرنشان کرد: دلایل شکل‌گیری انقلاب را علیه خود آن استفاده کنیم، جوانان شکل دهنده انقلاب بوده‌اند و باید آن‌ها را از انقلاب دور کنیم، آل داوود مفصل صحبت کرده و یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی رسانه‌ای بودن آن بود و در آن زمان از نوار و کاست پخش می‌شد و مردم این‌گونه با اندیشه‌های انقلاب و امام راحل آشنا شدند.

وی تصریح کرد: زمانی هست که از ضبط صوت به عنوان یک عامل از بین برنده رهبر معظم انقلاب استفاده می‌کنند تا ایشان را ترور کنند تا امروز که رسانه به دنبال این است با رسانه و فضای مجازی ما را از بین برود، 4 عامل سبب شکست فتنه شد که ابتدا ولایت فقیه، فرهنگ عاشورایی، مردم و ساختار دموکراتیک حاکم بر کشور است که سی ان ان می‌گوید باید آن را مهار کنیم.

معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش بیان کرد: به همین دلیل شیعه انگلیسی را ایجاد می‌کنند و سعی بر نفرت سازی در جامعه دارند، برآورد دوم در انقلاب اسلامی این است که ما در سال 2018 در صحبت‌های آمریکایی‌ها می‌بینیم، جان بولتون گفت که آمریکا سال 2019 را نباید ببیند و حتی 40 سالگی خود را نباید ببیند.

وی گفت: آن‌ها به دنبال این هستند که ساختار ایران را از بین بروند اما در نیمه دوم در سال 2018 تغییر ادبیات را شاهد هستیم و ترامپ می‌گوید ایرانی‌ها باید تغییر رفتار دهند، پمپئو گفته باید همه تلاش خودمان را انجام دهیم تا مانند دیگر کشورهای دنیا تبدیل به یک کشور عادی شود.

حسن‌خانی اظهار داشت: پس راهبردی را که امروز پیش رو گذاشتند عنوان نرمال سازی ایران را دارد، کیم برینتون در بحث انقلاب‌های دنیا به تئوری رسیده به نام دوره ترمیدور که می‌گوید ایران هم باید به آن دوره برسد و این به معنای دوره افول است، امروز در این گفتمان حاکم در دولت اخیرا یک مفهومی مطرح می‌شود که به جای قدرت منطقه‌ای باید منطقه‌ای قدرتمند را ایجاد کنیم.

وی افزود: برای اینکه منطقه قدرتمند ایجاد کنیم باید مؤلفه‌های قدرت خود را کاهش دهیم، برجام موشکی را به همین دلیل مطرح می‌کنند و آیا امروز مردی برای گفت‌وگو در خاورمیانه وجود دارد که به یک منطقه قدرتمند برسیم، امروز در بحث منطقه قدرتمند به این فکر می‌کنند که باید مشکلات پیرامون خود را حل کنید.

معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش  خاطرنشان کرد: امروز مؤلفه‌های قدرت ما را به چالش می‌کشانند و پس از برجام هسته‌ای برجام موشکی را مطرح کردند و گفتند باید با کشورهای منطقه مشکلات خود را حل و فصل کنیم، دشمن بحث حمایت از محور مقاومت و حقوق بشر را مطرح می‌کند، برنامه‌ آن‌ها برای ادامه انقلاب عادی‌سازی است.

وی تصریح کرد: یعنی ایرانی که بحث استقلال و قدرت منطقه‌ای دارد را باید تضعیف کرده و زمانی ایران عادی می‌شود که جمهوری اسلامی مقتدر و با نفوذ نباشد، زمانی ما را عادی می‌دانند که ما گاو شیرده منطقه شویم و هرگونه خواستند با ما صحبت کنند و این راهبرد امروز مورد توجه است.

حسن‌خانی بیان کرد: برآورد سوم که به واقعیت نزدیک‌تر است بحث پویایی و رشد انقلاب اسلامی ایران و امروز زمانی که همه صحنه‌های نبرد را بررسی می‌کنیم در همه صحنه‌ها پیروز صحنه نبرد جمهوری اسلامی ایران بوده، در عرصه تحولات منطقه و حتی در منازعات کشورهایی مانند قطر و عربستان کشور ما پیروز بوده است

وی گفت: ما فرهنگ مقاومت را در سوریه، لبنان و یمن نهادینه کرده‌ایم و این فرهنگ از حضور مستشاری هم تأثیرگذارتر بوده، ما ایمان داریم که این نظام به تمدن اسلامی ختم می‌شود مسئله‌ای که دشمن به شدت نگران آن است، تا سال 2025 آمریکا حوزه نفوذ خود را در منطقه غرب آسیا از دست می‌دهد.

معاون سیاسی نیروی زمینی ارتش اظهار داشت: ما زمانی با آمریکایی‌ها و غربی‌ها بر سر بقای خودمان در 8 سال دفاع مقدس جنگیده‌ایم و در دوره‌ای برای گسترش نفوذمان جنگیده‌ایم و امروز برای ثبات می‌جنگیم، آمریکایی‌ها با اسم مبارزه با تروریست وارد منطقه شدند اما این الگوی مقاومت بود که پیروز عرصه مبارزه با تروریست است.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:namehnews.ir