عامل حمله تروریستی اتوبوس سپاه را بشناسید
گروهک تروریستی جیش العدل مسئولیت اقدام تروریستی عصر امروز در سیستان و بلوچستان را برعهده گرفت

عامل حمله تروریستی اتوبوس سپاه را بشناسید

گروهک تروریستی جیش العدل در کانال تلگرامی خود، در بیانیه‌ای مسئولیت اقدام تروریستی عصر امروز در سیستان و بلوچستان که منجر به شهادت تعدادی از پرسنل سپاه پاسداران شده است را برعهده گرفت.

این گروهک بعد از نابودی جندالله، با سازمان‌دهی تشکیلاتی‌تر برخی از اعضای آن، شروع به فعالیت و اعلام موجودی کرد.

رهبری این گروه را صلاح‌الدین فاروقی بر عهده دارد.

جیش العدل از جمله حامیان معارضین در جنگ داخلی سوریه است.

جیش‌العدل بارها با ورود به خاک ایران اقدام به اقدامات تروریستی کرده است.

***اعضای این گروه در تاریخ ۳ آبان ۱۳۹۲ اقدام به حمله به یک گشت مرزبانی در منطقه سراوان کردند که در پی این کمین ۱۴ نفر از اعضای پلیس مرزبانی ایران شهید و ۷ تن دیگر مجروح شدند.

***جیش العدل در بهمن ۱۳۹۲ پنج مرزبان ایرانی را در نزدیکی مرز ایران و پاکستان ربوده و مدتی بعد عکسی از آن‌ها را نیز منتشر کرد. در ابتدای اسفند همان سال، مقامات امنیتی ایران و پاکستان توافق‌نامه‌ای را برای اقدامات امنیتی مشترک در طول نوار مرزی به امضا رساندند و پاکستان خود را موظف به تلاش برای بازگرداندن سربازان ربوده‌شده ایرانی دانست.

جیش العدل طی اعلامیه‌ای در تاریخ ۱۵ فروردین ۱۳۹۳، با پا در میانی علمای اهل سنت اقدام به آزادی مرزبانان گروگان کرد.

***این گروه در ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ در منطقه نگور حد فاصل میله مرزی ۲۳۹ پایین‌تر از جکیگور از داخل خاک پاکستان وارد مرزهای ایران شد و هشت نفر از نیروهای مرزبانی ایران را شهید کرده و به خاک پاکستان بازگشتند.

***اعضای این گروه در تاریخ چهارشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ با شلیک از داخل خاک پاکستان ده مرزبان ایرانی از گروهان چاهندو (هنگ مرزی میرجاوه) را که در پاسگاه میل ۱۰۰ مستقر بودند به شهادت رساندند.

***در تاریخ سه شنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۹۷ افراد این گروه از داخل خاک پاکستان به منطقه «لولکدان» در بخش «ریگ ملک» در ۵۰ کیلومتری شهر میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان نفوذ کرده و چهارده نفر از افراد مسلح مرزبان در این منطقه را به اسارت گرفته و به خاک پاکستان بازگشتند.

***این گروه در تاریخ ۱۳ بهمن ۹۷ به صبحگاه سپاه در نیکشهر زاهدان حمله کردند که یک نفر شهید و ۵ نفر زخمی شدند.

***در حمله انتحاری امشب که با استفاده از یک دستگاه خودرو مملو از مواد منفجره در مجاورت اتوبوس حامل یکی از یگان‌های قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه صورت پذیرفت، جمعی از حافظین مرزهای میهن اسلامی شهید و تعدادی نیز زخمی شدند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: ilna.ir