ترور «عرفات» با خمیردندان آغشته به سم
مشاور سابق یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین از ترور وی با "خمیر دندان آغشته به سم" خبر داد

ترور «عرفات» با خمیردندان آغشته به سم

مشاور سابق یاسر عرفات، رئیس فقید تشکیلات خودگردان فلسطین از ترور وی با "خمیر دندان آغشته به سم" خبر داد.

بسام ابوشریف، مشاور یاسر عرفات در مصاحبه با یک شبکه ماهواره‌ای اردنی گفت: یاسر عرفات به دلیل وجود سم در خمیردندانی که استفاده می‌کرد ترور شد. زمانی که او دندان‌هایش را مسواک می‌زد مقداری از این سم وارد لثه و بعد وارد خون او شد.

ابوشریف گفت که مدت‌ها قبل از ترور عرفات به او نسبت به وجود نقشه‌هایی برای ترورش هشدار داده بود اما کسی به هشدارهایش توجه نکرد.

وی افزود: من به یاسر عرفات توصیه کردم بهتر است غذاهایی که در آشپزخانه‌اش درست می‌شود نخورد و از افراد غیرمعتمد دارو نگیرد اما او از قبول توصیه های من اکراه داشت. من و خانواده‌ام برای کمک به او داوطلب شدیم و من نامه‌ای را برایش فرستادم اما طرف‌هایی که در کنار او بودند از اهمیت این نامه نزد او کاستند.

ابوشریف همچنین ادعا کرد، یک خبرنگار اسرائیلی به او از تصمیم اسرائیل برای قتل "دو روباه پیر" خبر داده و منظورش عرفات و آریل شارون، نخست‌وزیر وقت اسرائیل بودند و شارون نیز به همان روش کشته شده و همان عوارض و نشانه‌های مسمومیت در او ظاهر شده است. یک خبرنگار آمریکایی نیز بعدا گفت که این سم "تالیوم" بوده است.

وی افزود: رفتن فلسطینی‌ها به اسلو اشتباه بزرگی بود و توافق با اسرائیلی‌ها در واقع یک دام بود. برخی افراد حقایق را برای عرفات جعل کردند تا او فکر کند که اسلو مسیری برای تشکیل کشور مستقل فلسطین است. اسرائیل هیچ گاه با تشکیل کشور فلسطین موافقت نخواهد کرد. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین معامله قرن را نمی‌پذیرد.

ابوشریف درباره کنفرانس ورشو گفت: این کنفرانس شکست خورد. مردم فلسطین آماده دادن جان خود به خاطر آزادی‌شان هستند.

وی تأکید کرد: آمریکا به ایران پیشنهاد حذف مساله فلسطین از دستورکارش در ازای ادامه برنامه هسته‌ای را داده بود.

او درباره سوریه گفت: اسرائیل گروه‌های تروریستی فعال در سوریه را بعد از آموزش نظامی‌شان به سلاح مجهز کرد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir