مکرون، خواستار رنسانس در اروپا شد
امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با انتشار یادداشتی در روزنامه های 28 کشور عضو اتحادیه اروپا خواستار «رنسانسی اروپایی» شد و از جزئیات طرح خود برای اصلاحات در اروپا رونمایی کرد

مکرون، خواستار رنسانس در اروپا شد

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه با انتشار یادداشتی در روزنامه های 28 کشور عضو اتحادیه اروپا خواستار «رنسانسی اروپایی» شد و از جزئیات طرح خود برای اصلاحات در اروپا رونمایی کرد.

مکرون در این یادداشت انتخابات پارلمان اروپا 26 ماه می آینده (پنجم خرداد) را تعیین کننده خواند و همزمان هشدار داد که اروپا در خطر است. اظهارات وی در حالی است که او تلاش می کند اصلاحاتی بنیادین در اتحادیه اروپا اعمال کند.

یادداشت وی با تنش های فزاینده در غرب همزمان شده است. از یک سو، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با شعار «آمریکا اول» موجب ناخرسندی متحدان قدیمی واشنگتن شده و از سوی دیگر، انگلیس در حال خروج از اتحادیه اروپاست.

مکرون در یادداشت خود که در روزنامه هایی مانند گاردین انگلیس، وی ولت آلمان و ال پائیس اسپانیا منتشر شده است، نوشت: چند هفته دیگر انتخاباتی در سراسر اروپا برگزار می شود که نقشی تعیین کننده در آینده قاره ما دارد.

پس از جنگ جهانی دوم، هرگز تا به این اندازه به اروپا نیاز نبوده و در عین حال اروپا تا به این اندازه با خطر مواجه نبوده است.

مکرون پیشنهاد داده است که آژانسی اروپایی برای دفاع از دموکراسی ها ایجاد شود تا مانع از عوامفریبی و دستکاری در انتخابات شود. او همچنین پیشنهاد داد که کمک مالی قدرت های خارجی به احزاب سیاسی اروپایی ممنوع شود.

رئیس جمهوری بر اصلاح ساختار منطقه شنگن و ایجاد پلیس مرزی مشترک و اداره پناهجویان در اروپا تاکید کرد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir