آلمان: اروپا گفتگو با ایران را ترجیح می‌دهد
وزیر خارجه آلمان در گفتگویی با انتقاد از رویکرد سرسختانه ترامپ در قبال ایران اظهار داشت که اروپا در شرایط کنونی گفتگو با ایران را نسبت به هر شیوه دیگری ترجیح می‌دهد

آلمان: اروپا گفتگو با ایران را ترجیح می‌دهد

«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در گفتگو با نشریه پاسئور نوین پرسه با انتقاد از رویکرد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در قبال برخورد با ایران یادآور شد: خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران هنوز هم برای ما قابل درک نیست.

وی با اشاره به اینکه آمریکا از اروپا خواسته تا مواضع سرسختانه ای در برابر ایران اتخاذ کند، افزود: اروپا گفتگو با ایران را نسبت شیوه‌های دیگر ترجیح می‌دهد.

وزیر خارجه آلمان ضمن هشدار نسبت به شعله ور شدن آتش جنگ در خاورمیانه گفت: تنش میان ایران و آمریکا پیامدهای خوبی به دنبال ندارد، ضمن اینکه باید جلوی این مسئله گرفته شود طرفین ماجرا باید به این موضوع واقف باشند.

ماس با تاکید بر خواسته اروپا مبنی بر حفظ توافق هسته‌ای ایران اظهار داشت: در حال حاضر مطمئن‌ترین راه برای عدم تولید تسلیحات هسته‌ای از سوی ایران حفظ توافق هسته‌ای است.

این دیپلمات آلمانی در ادامه گفت: ایران باید همچون گذشته به توافق هسته‌ای بدون کم و کاست متعهد باشد و این موضوع قابل تغییر نیست.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir