رئیسی: برخی فکر و عمل‌شان یکی نیست
رییس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه درخت تنومند انقلاب نهالش با خون شهیدان آبیاری شده است، گفت: کسانی که در این کشور به هر دلیلی ناخالصی داشته باشند یا ناخالصی القا کنند، بدانند نه فکر و نه عمل شان ماندگاری نخواهد داشت

رئیسی: برخی فکر و عمل‌شان یکی نیست

حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی امروز (پنجشنبه) در مراسم تشییع پیکر پاک ۱۵۰ شهید دوران دفاع مقدس با بیان این مطلب افزود: امروز هرچه در دنیا سخن از دشمن ستیزی باشد، در ادامه اهداف راهبردی ایران است و شهدا به ما ایستادگی، مقاومت را در ایستادگی آموختند نه در مذاکره و تسلیم.

وی ادامه داد: امروز هرچه نصیب ملت ایران شده، از راهبرد مقاومت است. رهبر معظم انقلاب اسلامی هم تاکید دارند که اگر مقاومت کردید دشمن عقب نشینی می‌کند. اما بعضی‌ها طور دیگر رفتار می کنند.

رییسی گفت: دست مبارکی که رفت روی ماشه و پهپاد آمریکایی را ساقط کرد، نشان داد که نظام جمهوری اسلامی در مقاومت خود هیچ تردیدی ندارد و در ایستادگی برابر دشمن هیچ تردیدی در دل راه نمی‌دهد و آمریکا را دشمن اصلی می‌شناسد. جمهوری اسلامی مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها با تمام توان می‌ایستد و با همه قدرت آمادگی دارد آنها را در این میدان پشیمان کند.

وی ادامه داد: امروز هم حدیث نفس نسبت به خود به عنوان یک طلبه و یک سرباز نظام، به همه مسئولین و دست اندرکاران مثل خودم می گویم بیش از همه کارها در اقدامات خود به فلسفه شهادت شهیدان و وصیت نامه بلند آنها نگاه کنیم.

رئیسی با تاکید بر اینکه پیام همه شهیدان، پیام عزت و اقتدار است گفت: مردم، بازماندگان و تشییع کنندگان بعد از سی سال بدانید ما برای خدا رفتیم. ما به امر ولی فقیه زمان رفتیم. نگذارید ارزش‌ها در این کشور و نظام تنها بماند. باید در مقابل دشمنان با همه وجود ایستادگی کرد تا علم دین و ارزش‌های دینی برپا بماند که این وجه مشترک پیام همه شهدا است.

رئیس قوه قوه قضائیه افزود: شهدای عالیقدر ما پیام دارند که گوش‌های ما باید شنوا باشد. پیام آنها، پیام عزت، اقتدار، مقاومت و ایستادگی است. احساس مسئولیت است. پیام امر به معروف و نهی از منکر است. پیام اطاعت از فرامین رهبری است. ذلت نپذیرفتن در هر شرایطی است.

وی ادامه داد: امید داریم که خداوند گوش‌های همه ما را برای شنیدن پیام روشن شهیدان باز کند.

رئیسی تاکید کرد: همه بدانیم خدا از خون شهیدان نمی‌گذارد چرا که خون شهیدان متصل به ثارالله است. خون خواه حسین خدا است. بدانیم ممکن است باطل جولانی داشته باشد اما ماندگاری و ثبات و ایستادگی ندارد.

وی در ادامه ضمن قدردانی از جمعیت عظیمی که امروز در این گرمای زیاد برای انجام وظیفه و تکلیف و برای اقتدار و عزت کشور و حاکمیت اسلام و برای قدرشناسی از خون شهدا آمده بودند گفت: شهدا مظهر تلاش و اخلاص در راه خدا هستند.

رییسی ادامه داد: آنها براساس وظیفه دینی خود مسایل زمان حرکت کردند و در این عالم جان و سرمایه خود را با خالق خود معامله کردند تجارتی که همه اش سود است و آینده ای را رقم زدند و آینده ای جاویدن را برای خود رقم زدند.

رییس قوه قضا با بیان اینکه همه شهدای کربلا عزیز هستند اما در زمان آنها به آنها پرداخته نشد گفت: اما شهدای ما مظهر زمان شناسی خود هستند. آنها عمل صالح را شناختند و دانستند که تهدید برای دین و زندگی صالح چیست؟ دشمن شناس، دشمن ستیز بودند و برای ما جلوه دشمن شناسی و دشمن ستیزی هستند.

وی افزود: شهدای ما هرچه داشتند در راه دشمن ستیزی که دنباله دشمن شناسی است در طبق اخلاص گذاشتند و هرآنچه که ما امروز از عزت عظمت و اقتدار داریم از خون شهدا و بصیرت آفرینی امام راحل و رهنمودهای بصیرت آفرین رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

رییسی تاکید کرد: دلیل اینکه دشمن هرچه می خواهد نمی تواند و ما هرچه می خواهیم می توانیم این است که ما دلدادگی به خدا و ایمان به خدا داریم. آینده برای ما روشن و امیدآفرین است.

رییس قوه قضا با بیان اینکه امروز هرچه در دنیا سخن از دشمن ستیزی باشد در ادامه اهداف راهبردی ایران است گفت: شهدا به ما ایستادگی، مقاومت را در ایستادگی آموختند نه در مذاکره و تسلیم.

وی ادامه داد: امروز هرچه نصیب ملت ایران شده است از راهبرد مقاومت است که رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بر آن تاکید دارند که اگر مقاومت کردید دشمن عقب نشینی می کند.

مراسم تشییع پیکرهای مطهر ۱۵۰ شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در آستانه سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) با حضور خانواده‌های معظم شهدا و مردم شهیدپرور از ساعت ۹ صبح امروز از مقابل دانشگاه تهران به سمت معراج الشهدا برگزار شد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: bartarinha.ir