واکنش تند و سریع حسن روحانی به تحریم ظریف
رئیس‌جمهور به تحریم وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران واکنش نشان داد

روحانی درباره تحریم ظریف : قبلا هم غلط‌های بالاتری کردند

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در جریان سفر خود به آذربایجان شرقی با اشاره به تحریم محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان گفت:‌ دولت آمریکا می‌گوید در هر لحظه‌ای آماده مذاکره با دولت ایران هستیم! بعد وزیر خارجه آن کشور را تحریم می‌‌کنند، البته قبلش که غلط‌های بالاتری کردند و رهبر معظم انقلاب را تحریم کردند.

وی افزود: این اقدامات آنها به معنای آن است که دشمنان ما آنچنان عاجز شدند که فرصت خردورزی و تفکر را هم از دست دادند. من بخواهم مذاکره کنم با دولتی،‌ راه مذاکره را وزارت خارجه آن دولت و کشور می‌دانم، راه دیگری نداریم. رئیس این وزارت خارجه و مسئول دیپلماسی کشور وزیر امور خارجه است. اینکه دولتی که معتقد است دولت مقتدر و ابرقدرت در سطح جهان است از مصاحبه وزیر خارجه ما می‌ترسد، جای تعجب دارد.

رئیس‌جمهور با بیان این مطلب که کاملا آشکار و روشن است که تمام ارکان کاخ سفید متزلزل می‌شود از حرف زدن و منطق یک انسان دانشمند، دیپلمات فداکار و آگاه،‌ تصریح کرد:‌ آقای دکتر ظریف مصاحبه می‌کند در نیویورک، این‌ها (سران آمریکا) هفته‌ها و ماه‌ها عصبانی هستند و نگرانی خودشان را ابراز می‌کنند،‌ می‌گویند وزیر خارجه ایران، می‌آید افکار عمومی ما را منحرف می‌کند و واقعیت‌ها را برای مردم ما بیان می‌کند.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع : tasnimnews.com