توضیحات مهم دادگستری درباره پرونده الهام مدرسی
رئیس کل دادگستری استان البرز از صدور وثیقه برای الهام مدرسی خبر داد. در هفته‌های اخیر رسانه های معاند با انتشار اخبار کذب در مورد فردی به نام الهام مدرسی ادعاهای بی اساسی را در مورد این فرد مطرح کرده اند.

واکنش به ادعای عدم دسترسی متهم به پزشک


 به نوشته مرکز اطلاع رسانی قوه قضاییه این رسانه ها مدعی شده اند که الهام مدرسی علی رغم بیماری ژنتیکی کبد از دسترسی به پزشک محروم بوده و شرایط جسمی مناسبی ندارد.

حسین فاضلی هریکندی رئیس کل دادگستری استان البرز  در رابطه با پرونده الهام مدرسی و ادعاهای مطرح شده در مورد این فرد اظهار کرد: در تاریخ ۲۵ آبان ماه فردی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی از طریق تهیه و ساخت کوکتل مولوتوف تحت تعقیب قرار می‌گیرد که در تحقیقات مقدماتی اعلام می‌کند به اتفاق ۲ نفر دیگر و به درخواست الهام مدرسی به ساخت کوکتل مولوتوف اقدام کرده اند.

وی افزود: متهم دستگیر شده در تحقیقات اعلام کرده است که در محل خواربار فروشی دارد به واسطه شغل خود با  الهام مدرسی که ساکن فردیس است، آشنا بوده است و ایشان در روزهای اغتشاشات از طریق واتساپ اخبار اغتشاشات را برایم ارسال می کرد و  می گفت  باید حرکتی انجام دهیم.

وی افزود: متهم در اظهاراتش گفته است که به همراه ۲ نفر از دوستانش ۱۰ عدد کوکتل مولوتوف ساخته و تحویل الهام مدرسی  داده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز بیان کرد: هر سه متهم در اقرارشان اعلام کرده اند که الهام مدرسی به آنها گفته است که باید نارنجک و اسلحه نیز تهیه کنیم و برای این موضوع باید پول تهیه کنیم، همچنین در شب آتش گرفتن زندان اوین به سمت تهران رفتیم اما به دلیل ترافیک به زندان اوین نرسیدیم و خانم مدرسی به آنها گفته است که با توجه به آتش گرفتن اوین قصد انتقال زندانیان را به زندان رجایی شهر دارند باید جلوی زندان رجایی شهر را شلوغ کنیم.

فاضلی هریکندی بیان کرد: علاوه بر ادله دیگر موجود در پرونده، خود الهام مدرسی بعد از دستگیری موارد اعلام شده توسط متهمان دیگر پرونده را پذیرفته و در اقرار خود اعلام کرده که عضو یک گروه تلگرامی و تحت تعالیم آن گروه بوده و به این گروه عکس نیروهای بسیجی و موقعیت پایگاه بسیج را برای  آنها ارسال کرده و همچنین اعلام کرده است می دانسته که انگیزه آنها از داشتن عکس نیروهای بسیجی قتل آنها و پایگاه بسیج آتش زدن آن بوده است.

وی تصریح کرد: بازپرس پرونده برای متهم الهام مدرسی مطابق مقررات پس از تفهیم اتهامات به وی و با توجه به نوع جرم و مجازات، قرار بازداشت موقت صادر و دستورات مقتضی جهت انجام تحقیقات لازم و تکمیل پرونده صادر کرده است.

رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: با توجه به اینکه الهام مدرسی پس از بازداشت اعلام کرد که از سال‌های قبل نوعی بیماری ژنتیکی و مزمن کبد دارد و تحت درمان است، در حین انجام تحقیقات پرونده، ضمن در اختیار قرارگرفتن داروهایی که مصرف می کرده، کلیه اقدامات درمانی لازم از قبیل حضور پزشک متخصص در زندان، همچنین اعزام وی به خارج از زندان نزد پزشکان متخصص جهت معاینه و ادامه روند معمول درمان و حتی بستری در بیمارستان برای انجام معاینات بیشتر صورت گرفته و تاکنون هم پیگیری روند درمان وی ادامه دارد.

فاضلی هریکندی افزود: با توجه به بازداشت بودن متهم دستورات لازم برای تکمیل تحقیقات پرونده صادر و در نهایت پس از خاتمه تحقیقات مقدماتی، قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست پرونده الهام مدرسی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان فردیس صادر شد و جهت رسیدگی و صدور رای به دادگاه ارسال شد.

وی تصریح کرد:  دادگاه انقلاب استان البرز ضمن تعیین وقت رسیدگی، با توجه به تکمیل تحقیقات پرونده در دادسرا و با لحاظ وضعیت متهم، طبق مقررات با فک قرار بازداشت موقت و تخفیف آن، برای الهام مدرسی قرار تامین وثیقه صادر کرد و  متهم نیز در صورت معرفی وثیقه آزاد خواهد شد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: hamshahrionline.ir