رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در مصاحبه‌ای ضمن ابراز امیدواری نسبت به این که فلسطین در سال 2013 بتواند به استقلال کامل دست یابد تاکید کرد: به عقیده من می‌توان همه اختلافات مربوط به شهرک سازی‌ها و آوارگان فلسطینی را طی سال جاری میلادی حل و فصل کرد.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود عباس،‌ رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، در مصاحبه با خبرگزاری ایتارتاس روسیه اعلام کرد: به عقیده من حل مشکلات اساسی و اختلافات میان فلسطین و اسرائیل طی سال جاری میلادی ممکن است.

وی گفت: به نظر من بعد از اینکه فلسطین از سوی سازمان ملل به رسمیت شناخته شد اکنون دیگر می‌توان همه مسائل مربوط به شهرک سازی‌ها، بیت المقدس و مساله آوارگان فلسطینی را طی سال جاری میلادی با اسرائیل حل و فصل کرد به شرطی که دولت اسرائیل نیز نسبت به این مساله جدی بوده و برای حل و فصل اختلافات براساس اصول و قوانین بین المللی آماده باشد.

عباس همچنین ابراز امیدواری کرد که سال 2013 بتواند سال دستیابی فلسطین به استقلال کامل و تشکیل کشور مستقل فلسطین باشد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین بر لزوم پایان یافتن ساخت و سازهای رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی به عنوان شرط از سرگیری مذاکرات دو جانبه تاکید کرده و بار دیگر حمایت بین المللی از فلسطین را ضروری دانست.

وی گفت: روسیه همواره از ملت فلسطین حمایت می‌کند ولی باید بگویم: تشکیلات خودگردان فلسطین در تلاش است تا حمایت آمریکا و سایر کشورهای دیگر را نیز به دست آورد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
محدودیت ترافیکی میدان آزادی از شنبه
جدول گرانترین خودروهای وارداتی دی ماه
درخواست ازحاجی‌بابایی برای‌کاندیداتوری
تذکر رئیس مجلس به رئیس جمهور
نرخ تورم دی‌ماه؛ 28.7 درصد
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X