معاون سیاسی وزارت کشور افزود: باید تشکل ها آدم های پاسخگو باشند مثلا یک حزب دبیرکل و هیات رهبری دارد که باید پاسخگو باشد.

معاون سیاسی وزارت کشور با تاکید بر اینکه تشکل های تجمیعی برای فعالیت سیاسی خود باید از وزارت کشور مجوز بگیرند، گفت: برای فعالیت سیاسی‌ تشکلی که دارای مجوز نیست شرط و شروط می‌گذاریم.

 صولت مرتضوی در حاشیه نشست مشترک معاونین وزارتخانه های کشور، امور خارجه و دفاع در جمع خبرنگاران در خصوص لغو کنگره اصلاح طلبان گفت: هر تشکلی که چارچوب داشته باشد، کسی مانع فعالیت آن نخواهد شد.

وی افزود: همچنان که چند وقت پیش کنگره حزب مردم سالاری برگزار شد، بنابراین کسی مانع اصلاح‌طلبان نشده است.

مرتضوی در پاسخ به این سوال که گفته شده است کنگره اصلاح طلبان به دلیل شرط و شروط وزارت کشور لغو شده است، تصریح کرد: برای تشکلی که دارای مجوز نیست، شرط و شروط می گذارند.

وی گفت: ما تحت عنوان مجموعه اصلاح طلبان تشکلی نداریم بنابراین اگر چند حزب بخواهند فعالیت کنند باید مجوز بگیرند. ما چیزی تحت عنوان تشکل های تجمیعی نداریم.

معاون سیاسی وزارت کشور افزود: باید تشکل ها آدم های پاسخگو باشند مثلا یک حزب دبیرکل و هیات رهبری دارد که باید پاسخگو باشد.

مرتضوی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه جبهه پایداری هم تشکل ندارد اما با این وجود فعالیت سیاسی انجام می دهد و تاکنون چندین همایش و کنگره برگزار کرده است و در بیست و ششم بهمن ماه نیز یک همایش انتخاباتی دارد. آیا جبهه پایداری نیاز به مجوز ندارد؟ گفت: هر تشکلی که بخواهد فعالیت کند، باید مجوز داشته باشد و جبهه پایداری برای همایش بیست و ششم خود تقاضای مجوز نکرده است و ما تنها به تشکل هایی که مجوز دارند، اجازه فعالیت می دهیم.

معاون سیاسی وزارت کشور در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه با توجه به اینکه چند بیشتر به انتخابات نمانده چرا فضای انتخابات سرد است، گفت: الحمدالله الان فضا خوب است ما فرصت برابر و عادلانه را برای همه کسانیکه کاندیدا باشند و صلاحیتشان مورد تایید قرار بگیرد فراهم می کنیم تا همه به یک میزان از فعالیت های انتخاباتی عادلانه، یکسان و برابر برخوردار باشد.

مرتضوی همچنین در خصوص انتخابات رایانه ای گفت: انتخابات الکترونیکی فرآیند متعددی دارد، اما اخذ رأی الکترونیکی به همان میزانی که در انتخابات مجلس برگزار کردیم در این انتخابات هم خواهیم داشت.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: shafaf.ir


مطالب داغ سایر بخشها
قول بانک مرکزی برای تامین بودجه وام ازدواج
رهبر: "بگم بگم"شیوه غیراخلاقی آقای احمدی نژاد است
دفتر رئیس جمهور بیانیه صادر کرد
قتل یک کودک به خاطر تردید در دوشیزگی/ عکس
دلیل مخالفت مجلس با فاز دوم هدفمندی
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
 
X