سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک در نامه‌ای به رییس شورای امنیت این سازمان با تاکید بر حق مشروع ایران برای داشتن چرخه کامل سوخت هسته‌یی گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره آماده تداوم گفت‌وگوها بر پایه تفاهم مشترک و احترام متقابل بوده است.


 در جلسه مشترک کاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل که برای بررسی نقش سازمان‌های منطقه‌ای از جمله اتحادیه اروپا درباره صلح و امنیت بین‌المللی برگزار شده بود، برخی از اعضای شورای امنیت در کنار سایر موضوعات مهم منطقه‌ای اشاره‌ای نیز به موضوع هسته‌یی کشورمان داشتند که محمد خزاعی سفیر و نماینده دائم کشورمان در نامه خود به رییس شورای امنیت، مواضع کشورمان در این رابطه را تبیین کرد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان در نامه خود تصریح کرد: همان‌گونه که همواره اعلام شده است، جمهوری اسلامی ایران کاملا متعهد به معاهده ان پی تی بوده و مصمم است به همکاری خود با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر اساس موافقتنامه‌های پادمان ادامه دهد.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران قاطعانه به دفاع از حق مشروع خود برای استفاده از انرژی هسته‌یی برای اهداف صلح‌آمیز، همان‌گونه که در موافقتنامه ان پی تی قید شده، ادامه خواهد داد.

وی افزود: شناسایی حق مشروع ایران برای داشتن چرخه کامل سوخت هسته‌یی از جمله غنی‌سازی اورانیوم بر اساس معاهده ان پی تی توسط گروه 1+5 از موضوعات بدیهی و روشن می‌باشد.

سفیر و نماینده دائم کشورمان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره آمادگی خود را برای گفت‌وگو برپایه تفاهم مشترک و احترام متقابل اعلام کرده است.

وی افزود: مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره و در مناسبت‌های مختلف اعلام کرده‌اند، سیاست رویکرد دوگانه (سیاست همزمان اعمال فشار و اعلام آمادگی برای گفت‌وگو ) که توسط برخی کشورها دنبال می‌شود ،امری بی‌معنی و بی‌فایده است، چون اعمال فشار علیه ایران تلاش‌های دیپلماتیک را از مسیر خود خارج خواهد کرد. از این رو هر مذاکره‌ای که بخواهد موفق باشد، باید در فضایی سازنده، مثبت و با روحیه همکاری برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در خصوص مذاکرات (با گروه 1+5) جدی است و انتظار دارد که طرف مقابل نیز جدی باشد و دور جدید مذاکرات که قرار است در هشتم اسفندماه سالجاری در قزاقستان برگزار شود به نتایج مثبت و ثمربخشی دست یابد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
در شرایط فعلی نه کارگر ارزش دارد نه کارفرما
ایرانیان بدون ویزا به کجا می توانند سفر کنند؟
زندگی چهار روزه مدیرعامل با جسد همکارش!
انتقاد از گرانی برنج و گوشت در صحن مجلس
غافلگیری خانواده پنج نفره آدم ربا در پیشوا
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X