فردا یک سوم دورود زیر آب می‌رود!
بهاری، سرپرست فرمانداری دورود با اشاره به فعالیت سامانه پر قدرت بارشی در منطقه گفت: به احتمال زیاد سد مروک فردا سرریز می‌کند.با اخطارهای داده شده به شهروندان مناطق شهری و روستایی، 70 تا 80 درصد ساکنان مناطق در معرض خطر خانه‌ها را ترک کرده‌اند

فردا یک سوم دورود زیر آب می‌رود!

فریبا بهاری اظهار کرد: با اخطارهای داده شده به شهروندان مناطق شهری و روستایی، 70 تا 80 درصد ساکنان مناطق در معرض خطر خانه‌ها را ترک کرده‌اند.

وی عنوان کرد: تاکنون به طور تخمینی حدود 70 درصد ساکنان در معرض خطر شهری و قریب به 70 تا 80 درصد ساکنان روستاهای در معرض خطر سیلاب در بخش‌های مرکزی و سیلاخور خانه‌های خود را ترک کرده و به مناطق امن رفته‌اند.

سرپرست فرمانداری دورود بیان کرد: با اطلاع‌رسانی‌های دوباره به دنبال این هستیم که ساکنان همه مناطق در معرض خطر سیلاب در حوزه‌های شهری و روستایی خانه‌هایشان را ترک کنند.

وی با اشاره به افزایش حجم آب رودخانه تیره‌رود خاطرنشان کرد: از عصر امروز تاکنون سرریز سد مروک تغییر چندانی نداشته و در حال حاضر ظرفیت و گنجایش ذخیره آب در این سد 3 میلیون مترمکعب است و به احتمال زیاد تا فردا سرریز می‌کند.

سرپرست فرمانداری دورود تاکید کرد: چند روزی است که دریچه‌های خروجی این سد باز شده و حجم خروج آب آن 40 متر مکعب در ثانیه است.

بهاری با تاکید بر اینکه نمی‌توان با قطعیت گفت هم اکنون دورود در وضعیت بحرانی قرار دارد، تصریح کرد: در صورت تداوم بارش‌ها، بالا رفتن دبی رودخانه، حجم سنگین سرریز آب حوزه‌های بالادست در مناطق سیلاخور و آب‌سرده بروجرد و سرریز سد مروک می‌توان گفت طغیان بسیار شدید رودخانه‌ها را شاهد خواهیم بود.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه از ابتدای فعالیت سامانه پر قدرت بارشی تاکنون هیچ کشته و زخمی در دورود گزارش نشده است.

سرپرست فرمانداری دورود با اشاره به حضور سردار سلامی در این شهرستان در خصوص مهمترین تصمیمات این سفر گفت: سپاه پاسداران اعلام آمادگی کرده است در صورت نیاز نیروی انسانی، تجهیزات و ماشین‌آلات مورد نیاز را در اختیار شهرستان‌ها به ویژه دورود قرار دهد.

به گزارش صدای لرستان، “ کیان‌پور” نماینده مردم دورود و ازنا نیز در جلسه ستاد بحران استان لرستان گفت:

حداقل انتظار مردم لرستان این بود که رئیس‌جمهور به لرستان بیاید، نه اینکه فقط از آسمان لرستان عبور کند.

فکری اساسی به حال ساختن سد های لرستان کنید.

اگر ما سدها را می‌ساختیم الآن وضع‌مان این نبود.

ما هنوز نتوانسته‌ایم مردم را از نقاط خطرناک تخلیه کنیم.

در حوزه آبخیزداری می‌توان کمک‌های بسیاری به وضعیت کنند.

اگر وزارت نیرو تخصیص آب لرستان را می‌داد اکنون این وضع‌مان نبود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: farsnews.com