شبکه یکپارچه اشاره گر فضایی یا به اختصار اسپاون به وسیله گروهی از دانشمندان علوم اعصاب نظری طراحی شده است.


به گزارش لایونیوز ، این نظریه می تواند رفتارهای پیچیده در مغز با مقدار کمی نورون شبیه سازی کند و شبکه اسپاون حدود 5/2 میلیارد نورون دارد که از تعداد 86 میلیارد نورون متوسط در مغز انسان بسیار  کم تر است.

بررسی ها نشان می دهند، این شبکه می تواند فهرستی از اعداد را تشخیص دهد محاسبات ساده را انجام دهد و به وسیله استدلال مشکلات ساده ای را حل کند.

گفتنی است، ساختار متقابل این نورون ها با هم بسیار جالب و آموزنده است در حالی که به نظر می رسد راهی منطقی وجود داشته باشد تا از این طریق بتوان چیزی به پیچیدگی مغز را درک کرد.

این گزارش حاکیست، دانشمندان علوم و اعصاب می گویند تا به امروز مسابقه این بود که شبیه سازی ها تا چه حد به مغز انسان نزدیک است بدون توجه به اینکه این شبیه سازی ها تا چه حد به مغز واقعی انسان نزدیک است و حالا تعداد نورون ها اهمیت ندارد بلکه رسیدن به عملکردهای رفتارهایی شبیه موجودات زنده که هر تعداد نورون ها به نمایش می گذارند اهمیت دارد.

بخش های شبیه سازی شده دراین مغز قسمت های مختلفی دارند که هر قسمت به بخش خاصی مرتبط است، قسمت هایی  که در مغز تصاویر را پردازش می کنند، حرکات را کنترل می کند و خاطرات کوتاه مدت را ذخیره می کنند و این مناطق به وسیله سیم به هم متصل است.

در این مدل سازی اگر قسمتی از مغز از بین برود محققان می توانند ببینند که در چه رفتارهایی اختلال ایجاد می شود در حال حاضر دانشمندان در حال کشتن و نابود کردن نورون هایی هستند که این نورون ها با بالا رفتن سن از خود واکنش نشان می دهند و آثار پیری را ظاهر می کنند و این کار می تواند به درک علت بیماری هایی با منشأ مغزی کمک کند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: konjkav.com


مطالب داغ سایر بخش ها:
هیچکس نمی تواند واجدان شرایط را از حق انتخاب شدن محروم کند
اعتراض به دو نرخی شدن هتلها
دوران قانون‌ستیزی و اقدامات خودسرانه به سر آمده است
اعلام نتایج آزمون کارشناسی ناپیوسته و پیوسته علمی کاربردی
پیام تسلیت احمدی‌نژاد به مردم آمریکا
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
X