مخترعان ایرانی با کسب دوازده نشان طلا،پنج نقره و شش برنز در میان 25 کشور شرکت کننده در رقابتهای سئول رتبه نخست را کسب کردند.
 
جمهوری اسلامی ایران در نخستین مسابقه بین المللی زنان مخترع جهان در کره جنوبی به مقام قهرمانی دست یافت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مخترعان ایرانی با کسب دوازده نشان طلا،پنج نقره و شش برنز در میان 25 کشور شرکت کننده در رقابتهای سئول رتبه نخست را کسب کردند.

مهرناز گلچین فر، مخترع ایرانی ، در مسابقه بین المللی اختراعات سئول عنوان برترین مخترع و جایزه ویژه هیات داوران را از آن خود کرد.

این نماینده جمهوری اسلامی ایران با اختراع "دستگاه تولید برق در کشورهای جهان سوم بدون آلودگی هوا" در این رقابت جهانی شرکت کرده بود.

سونیا صابری هم موفق شد با اختراع "نانو کامپوزیت" جایزه ویژه مالکیت فکری سازمان ملل را که جایزه ای ارزشمند است بدست اورد.

مریم اسلامی، دانشجوی رشته پزشکی، با اختراع ابزاری برای کاهش دردهای عضلانی و جراحی استخوان، جام ویژه فدراسیون جهانی اختراعات را تصاحب کرد و این جایزه از سوی دبیرکل این فدراسیون به وی اهدا شد.

جمهوری اسلامی ایران با 20 زن مخترع و بیشترین تعداد شرکت کننده در مسابقه زنان مخترع کرهجنوبی شرکت کرده بود.

در این رقابتها مرضیه مرسل پور با اختراع محصولات پمادی برای کاهش فشار خون،رقیه هاشمی در زمینه تاثیر دانه های کسی پیوم ناباروری، مهناز سعیدی دلچه مخترع پوشش ژله ای برای کاهش درد و برقراری تعادل، زهرا ساجدی سامانه خودکار

تصفیه هوا، سحر سپهر با پلیس روبات مدرسه و زینب عبدالزهرایی با اختراع دستگاه برق بی سیم برای چرخ اسکیت در نمایشگاه مخترعان سئول شرکت کرده بودند که صاحب نشان شدند.

دبیر کل فدراسیون جهانی اختراعات ، با تبریک قهرمانی تیم جمهوری اسلامی ایران گفت: استعداد، نبوغ و نواوری در ذات ایرانیان است و قهرمانی تیم ایران نتیجه تلاش، ابتکار، فرهنگ غنی و پایبندی جوانان ایرانی به اصول دینی و اخلاقی است.

در نخستین مسابقه بین المللی زنان مخترع جهان در کره جنوبی مخترعانی از 25 کشور از جمله فرانسه، استرالیا، سوئیس، ژاپن و رومانی حضور داشتند و مخترعان ایرانی گوی سبقت را از رقبای خود ربودند.

در این مسابقه مخترعان زن جهان بیش از 400 اختراع در رشته های مختلف را در معرض دید علاقه مندان قرار دادند.
 
به نقل از تابناک