سیمرغسیمرغ

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مهمترین معضل ازدواج جوانان ۱۵ ساله و بیشتر را نداشتن شغل دائم با ۳۳ درصد، بیکاری با ۳۰.۳ درصد، وضع نامناسب مالی سرپرست با ۱۲.۷ درصد و مشکل تهیه مسکن با ۶.۲ درصد عنوان کرد

دو عامل عمده مجرد ماندن جوانان ایرانی

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان مهمترین معضل ازدواج جوانان ۱۵ ساله و بیشتر را نداشتن شغل دائم با ۳۳ درصد، بیکاری با ۳۰.۳ درصد، وضع نامناسب مالی سرپرست با ۱۲.۷ درصد و مشکل تهیه مسکن با ۶.۲ درصد عنوان کرد.

امید محدث ، با اشاره به آخرین آمار سازمان برنامه و بودجه که در اختیار معاونت جوانان قرار گرفته است، گفت: بر اساس آخرین داده‌های حوزه جوانان، سرانه مطالعه کتاب غیر درسی افراد ۱۵ ساله و بیشتر هفت ساعت و ۴۱ دقیقه در ماه است که از این میزان سرانه ماهانه مطالعه قرآن و ادعیه، سه ساعت و هفت دقیقه بوده است.

وی با بیان اینکه ۲۹.۹ درصد معادل ۱۵ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۸۴۱ نفر از افراد ۱۵ ساله و بیشتر که باسواد هستند، در ماه قبل از آمارگیری مذکور روزنامه مطالعه کردند، افزود: سرانه ماهانه مطالعه روزنامه افراد ۱۵ ساله و بیشتر یک ساعت و ۲۷ دقیقه در روز بوده است. ۶۷.۸ درصد آنها نیز در زمان آمارگیری موسیقی گوش می‌کردند. سرانه هفتگی گوش کردن موسیقی از سوی این افراد ۲ ساعت و ۲۱ دقیقه در روز بوده است.

مدیرکل دفتر هماهنگی و ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ۵۳ درصد افراد ۱۵ ساله و بیشتر شامل ۳۱ میلیون ۹۷۸ هزار و ۹۱۰ نفر نیز عضو شبکه‌های اجتماعی هستند، اظهار کرد: سرانه حضور افراد ۱۵ ساله و بیشتر در شبکه‌های اجتماعی یک ساعت و چهار دقیقه در روز بوده است.

محدث درباره گرایش جوانان به استفاده از پوشاک داخلی و خارجی نیز تصریح کرد: برای ۵۸ درصد افراد اولویت خاصی بین پوشاک داخلی وخارجی وجود ندارد و اولویت ۳۴.۴ افراد ۱۵ ساله و بیشتر خرید پوشاک تولید داخلی و ۷.۶ نیز خرید پوشاک خارجی بوده است.

وی درباره مهمترین معضل ازدواج جوانان نیز از دیدگاه افراد ۱۵ ساله و بیشتر، گفت: مهمترین معضل ازدواج جوانان به ترتیب نداشتن شغل دائم با ۳۳ درصد، بیکاری با ۳۰.۳ درصد، وضع نامناسب مالی سرپرست با ۱۲.۷ درصد و مشکل تهیه مسکن با ۶.۲ درصد و سایر معضلات با ۱۷.۸ درصد بوده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
بازار مسکن در سال ۹۸ به کدام سو می‌رود؟بازار مسکن در سال ۹۸ به کدام سو می‌رود؟

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که نمی‌توان انتظار داشت قیمت مسکن به اندازه نرخ ارز بالا برود گفت: افزایش تا ۳۵ درصد دستمزد می‌تواند تأثیر ملایمی بر قیمت تمام شده مسکن بگذارد اما با توجه به پرش قیمت‌ها در سال گذشته، سال ۱۳۹۸ بازار مسکن جهش مجدد را تجربه…

news-left-2
  1. حوادث
  2. ویژه های خبر
 
X