مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه تا یکشنبه (۱۴ دی‌ماه) جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است، گفت: از این‌رو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، اصفهان، کرج، قم، اراک، قزوین، زنجان، تبریز و مشهد با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا مواجه هستیم.

وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده


صادق ضیاییان بیان کرد: تا یکشنبه (۱۴ دی‌ماه) جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است. از این‌رو در شهرهای صنعتی و پرجمعیت نظیر تهران، اصفهان، کرج، قم، اراک، قزوین، زنجان، تبریز و مشهد با افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا مواجه هستیم.

وی ادامه داد: همچنین امروز و فردا جمعه در ارتفاعات استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس جنوبی در بعضی ساعات رشد ابر و بارش پراکنده و خفیف دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از یکشنبه بعد از ظهر (۱۴ دی‌ماه) و دوشنبه (۱۵ دی‌ماه) با شمالی شدن جریان هوا دریای خزر مواج و در استان‌های ساحلی خزر به ویژه در گیلان بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره‌ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۲ دی‌ماه) صاف تا کمی ابری و غبارآلود با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد و در روز شنبه (۱۳ دی‌ماه) صاف تا کمی ابری و غبارآلود با حداقل دمای یک و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X