پیش بینی هواشناسی، 15 آبان 1400
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران طی امروز (۱۵ آبان ماه) در ۲۳ استان خبرداد.

بارش باران در ۲۳ استان طی امروز


صادق ضیاییان افزود: امروز (۱۵ آبان ماه) در سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده رخ می‌دهد و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان، استان‌های مرکزی، قم، غرب اصفهان، شرق لرستان، خوزستان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، بوشهر، غرب یزد، کرمان، هرمزگان، خراسان جنوبی، جنوب خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گقت: امروز (۱۵ آبان ماه) کاهش نسبی دما در حدود ۳ تا ۵ درجه سانتیگراد در این مناطق انتظار می‌رود و در مناطق سرسیر و مرتفع بارش برف رخ می‌دهد.

وی افزود: فردا (۱۶ آبان ماه) در دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌های واقع در غرب و مرکز کشور بارش کاهش می‌یابد و در جنوب غرب، جنوب و جنوب شرق کشور بارش ادامه خواهد داشت. در این روز در جزایر واقع در خلیج فارس نیز افزایش ابر گاهی رگبار  و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گفته ضیاییان دوشنبه (۱۷ آبان ماه) بارش در جنوب غرب کاهش می‌یابد و در استان‌های فارس، شرق چهارمحال وبختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، جنوب اصفهان، کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی وقوع رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: سه شنبه (۱۸ آبان ماه) در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد پدیده حاکم خواهد بود و در ارتفاعات کرمان و هرمزگان ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد. چهارشنبه (۱۹ آبان ماه) نیز جوی پایدار در کل کشور استقرار خواهد داشت و در اواخر وقت با نفوذ جریان‌های شمالی روی غرب دریای خزر، بارش در اردبیل و گیلان آغاز می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۶ آبان ماه) ابری همراه با مه رقیق، گاهی بارش باران و به‌تدریج کاهش ابر با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی ‌روز دوشنبه ( ۱۷ آبان ماه) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۵  و ۱۶ آبان ماه) بندرعباس با دمای ۳۲ و۳۰  درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان کشور پیش‌بینی می‌شود. سردترین مرکز استان‌های کشور نیز امروز (۱۵ آبان ماه) اراک، قزوین، کرج و همدان با  دمای ۸ درجه سانتیگراد هستند و اراک فردا (۱۶ آبان ماه) نیز با دمای ۹ درجه سانتیگراد این شرایط را تجربه خواهد کرد.
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir