روز گذشته پوسترهای تبلیغات همه‌پرسی درباره آینده کریمه در خیابان‌های شهر "سواستوپل" در منطقه شبهه جزیره کریمه در اوکراین نصب شد و برخی از اهالی منطقه دیدگاه خود را در این خصوص بیان کردند.
مقامات این منطقه، شهروندان را به شرکت در این همه پرسی تشویق می کنند و در یکی از این بنرهای تبلیغاتی از مردم خواسته شده که برای تعیین سرنوشت کریمه، یکی از دو گزینه ای را که بر روی یکی پرچم روسیه و بر روی دیگری "صلیب شکسته" نقش بسته، انتخاب کنند.

 یکی از ساکنان شهر سفاستوپل درباره این پوستر گفت: با دیدن نماد حزب نازی (صلیب شکسته) بر روی پوسترهای همه پرسی تعجب نکرده است.

یکی دیگر از اهالی این منطقه نیز گفت: مهم ترین پیام این پوسترها این است که ما نباید وارد فاشیسم شویم، زیرا سرزمین ما سرزمینی باشکوه است و ما می بینیم که در "کی یف" پایتخت اوکراین چه می گذرد و کسی که در آنجا قدرت را به دست گرفته، در صدد ضمیمه کردن سرزمین ماست و این اتفاق نباید بیفتد.شهروند دیگری به نام "ایوان کومیلوف" نیز خاطرنشان کرد: همه باید بدانند که اهالی سواستوپل، رویداد اخیر اوکراین را کودتای نظامی می دانند و حاضرند با فاشیست های حاکم بر کی یف بجنگند.

روسیه که یکی از طرف های درگیر در بحران اوکراین است، مقامات جدید "کی یف" را به رسمیت نمی شناسد و آنها را قوم گراهای افراطی مرتبط با نازی ها می داند.

قرار است اهالی کریمه 16 ماه مارس جاری برای تعیین سرنوشت این منطقه در یک همه پرسی شرکت کنند. کی یف و غرب این همه پرسی را به رسمیت نمی شناسند. اهالی کریمه باید بین محلق شدن به روسیه و تابعیت اوکراین یکی را انتخاب کنند.

گردآوری : گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:fardanews.com

مطالب پیشنهادی :
وضعیت اضطراری در قبال ایران ادامه دارد
این یه مورد را از لیست خرید عیدتان خط بزنید!
ماژولاریسم و سازمان های بیوماژولار
مشاجره ای به سبک کوچک‌زاده و علوی
بازار داخلی طلا به رویدادهای جهانی واکنش نشان داد
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار
مطهری: نیروهای‌ نظامی در انتخابات دخالت نکنند مطهری: نیروهای‌ نظامی در انتخابات دخالت نکنند

مطهری می‌گوید: نیروهای نظامی باید به تذکرات درباره عدم دخالت در سیاست و اقتصاد توجه کنند چرا که اساسا ورود این نیروها به این دو حوزه خطرناک است

 
X