عناصر بوکوحرام کودکان کم سن و سال را تحت آموزش نظامی خود قرار می‌دهند و از آنها در عملیات تروریستی استفاده می‌کنند.
عناصر بوکوحرام کودکان کم سن و سال را تحت آموزش نظامی خود قرار می‌دهند و از آنها در عملیات تروریستی استفاده می‌کنند. تروریست‌های تکفیری بوکوحرام در نیجریه کودکان و زنان ربوده‌ شده را وادار می‌کنند در مناطق شمالی این کشور به عنوان «بمب‌گذار انتحاری» عمل کنند.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/11/boko1.jpg

یک تحلیلگر ارشد مسائل آفریقا از موسسه «وریسک ماپلکرافت» با افشای شیوه‌های جدید عناصر بوکوحرام در عملیات تروریستی گفت این تندرو‌ها کودکان کم سن و سال را تحت آموزش نظامی خود قرار می‌دهند و از آنها در عملیات تروریستی استفاده می‌کنند.

بوکوحرام برای اجرای بمب‌گذاری‌های انتحاری به زنان و کودکان وابسته است زیرا آن‌ها به سهولت می‌توانند در محیط‌های شهری شلوغ نفوذ و بدون برانگیختن شک و سوء ظن، از ایست‌های بازرسی امنیتی عبور کنند.

http://www.seemorgh.com/uploads/1393/11/boko2.jpg

این مساله بر توانایی بوکوحرام در دسترسی به تمامی عناصر جامعه و شستشوی مغزی و استفاده از آنان تاکید دارد.

گزارش‌ها مبنی بر استفاده بوکوحرام از چند فرد کم سن و سال که گفته می‌شود بمب‌گذار انتحاری هستند دال بر این است که آن‌ها از میان انبوه قربانیان آدم ربایی بوکوحرام انتخاب و به اجرای حملات یادشده وادار شدند.

بوکوحرام که نام آن به معنای «حرام بودن آموزش غربی» است به مدت پنج سال است که برای ایجاد به زعم خود «کشوری اسلامی» در شمال شرق نیجریه اقدامات خشونت آمیزی به راه انداخته‌ است.


 
گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: abna.ir

مطالب پیشنهادی:
زنی که داعش به دنبال اوست/عکس
او را کشتم و جسدش را تکه تکه کردم!!
حمایت آمانو از توافق ایران و 1+5
کوبانی آزاد شد
انتقاد به تخریب تابلوی نوفل لوشاتو
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
پربیننده ترین اخبار
 
X