والیبال فرانسه المپیکی شد
تیم ‌ملی والیبال فرانسه با برد ونزوئلا راهی المپیک شد.

تیم ‌ملی والیبال فرانسه در دومین بازی روز ششم ر‌قا‌بت‌های والیبال انتخابی المپیک به مصاف ونزوئلا رفت. در حالی که به نظر می‌رسید این تیم کار دشواری برابر ونزوئلا ندارد تا صعود خود را به المپیک قطعی کند، اما حریفش بازی خوبی را از خود به نمایش گذاشت.

در این دیدار تیم ‌ملی فرانسه به سختی و با نتیجه سه بر دو ونزوئلا را شکست داد. فرانسوی‌ها ست‌های این بازی را با نتایج 25 – 21 ، 25 – 11 و 15 – 9 به نفع خود به پایان رساندند.

ونزوئلا که تا قبل از این بازی تمام دیدارهای خود را در این ر‌قا‌بت‌ها واگذار کرده بود و یک امتیاز هم نداشت موفق شد دو ست را با نتایج 25 – 23 و 25 – 20 از فرانسه قدرتمند بگیرد تا یک امتیاز را از این بازی کسب کند. با وجود اینکه فرانسوی‌ها یک امتیاز را برابر ونزوئلا از دست دادند، اما این تیم با پنج برد و 15 امتیاز به المپیک 2016 ریو صعود کرد.

فرانسوی‌ها در ست‌های چهارم برخی از ستاره‌های خود را نظیر اروین انگاپت(Earvin N'Gapeth)، 'رودریر لروک' و تیلیه(Kévin Tillie) را به میدان نفرستادند. بنا‌بر‌این بعد از لهستان تیم ‌ملی فرانسه نیز دومین سهمیه این ر‌قا‌بت‌ها را از آن خود کرد و راهی المپیک شد.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع:isna.ir