10 بازیکن برتر تاریخ آسیا
سایت معتبر Sport360ده بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا و اقیانوسیه را معرفی کرد.

۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا

به گزارش سایت معتبر sport 360 جواد نکونام به عنوان بهترین بازیکن آسیایی تاریخ لالیگا در میان ۱۰ بازیکن برتر تاریخ آسیا قرار می‌گیرد.در فهرست ده بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا فقط از ایران، کره جنوبی و ژاپن نام دو بازیکن دیده می شود. ۱۰ بازیکن برتر تاریخ فوتبال آسیا و دلایل انتخاب آنها از دید این سایت معتبر خبری ، تحلیلی فوتبال به این شرح است.

 

۱-  چا بو کئون (کره جنوبی)

یکی از بهترین بازیکنان آسیایی فوتبال اروپا که در ترکیب اینتراخت فرانکفورت و بایر لورکوزن خوش درخشید و در ۳۰۸ دیدار ۹۸ گل زد و طی ده فصل بازی فقط یک کارت زرد گرفت. چا در تیم ملی هم ۵۸ گل زد و در جام جهانی 1986 نیز حضور داشت.

 

۲-  پائولینیو آلکانترا (فیلیپین)

او در تیم ملی کشورش دست آوردی نداشت اما یکی از بهترین مهاجمان تاریخ بارسلونا بود که طی سال های ۱۹۱۲ تا ۱۹۲۷ موفق شد در ۱۷۷ بازی ۲۰۰ گل برای این تیم بزند.اصلیت این ببازیکن برزیلی بود اما تابعیت فیلیپینی داشت.

 

۳-  هیده توشی ناکاتا (ژاپن)

ستاره آسیایی سری A ایتالیا جایی که او با پیراهن تیم های بولونیا، رم، پروجا، فیورنتینا و پارما درخشید و سه بار در جام جهانی بازی کرد و سومین بازیکن برتر جام کنفدراسیون ها شد.

 

۴-  پارک جی سونگ (کره جنوبی)

هفت فصل متوالی در یکی از بزرگترین باشگاههای اروپا منچستر یونایتد بازی کرد و در این تیم به عناوین بسیاری دست پیدا کرده است. او همچنین در تیم آیندهوون و در تیم ملی کره در جام جهانی هم موفق بود.

 

۵- علی دایی (ایران)

گلزن افسانه ای تیم ملی ایران با ۱۰۹ گل در ۱۴۹ بازی که بهترین گلزن ملی جهان لقب گرفته است. علی دایی در بوندس لیگا برای تیم های بزرگی چون بایرن مونیخ و هرتا برلین بازی کرده و در لیگ قهرمانان اروپا دروازه بزرگانی همچون چلسی و میلان را باز کرده است.

 

۶-  تیم کاهیل (استرالیا)

یکی از ستارگان آسیا که شایستگی خود را با هشت فصل حضور پیاپی در اورتون و زدن ۴۸ گل در لیگ برتر ثابت کرد. او همچنین به تیم ملی استرالیا برای حضور در جام جهانی و قهرمانی در جام ملت های آسیا کمک کرد.

 

۷-  سامی الجابر (عربستان)

اسطوره باشگاه الهلال و بهترین مهاجم تاریخ عربستان که با رهبری او الهلال قهرمان آسیا در سال ۲۰۰۰ شد و تیم ملی عربستان هم با او ضمن قهرمانی آسیا در جام ملت های ۱۹۹۶ موفق شد ۴ بار پیاپی به جام جهانی صعود کند.

 

۸-  جواد نکونام (ایران)

هافبک تیم ملی ایران بدون شک بهترین بازیکن تاریخ آسیا در رقابت های لالیگا محسوب می شود، جایی که او شش فصل پیاپی با اوساسونا حضور داشت و موفق شد با بازی های خوب، خود را در آن سطح ثابت کند.

 

۹-  کازویوشی میورا (ژاپن)

او اولین بازیکن ژاپنی فوتبال اروپا محسوب می شود و در رده ملی هم با زدن ۵۶ گل دومین گلزن برتر تاریخ تیم ملی کشورش محسوب می شود تا یکی از محبوب ترین فوتبالیست ها نزد سامورایی ها باشد.

 

۱۰-  یونس محمود (عراق)

افسانه عرب و یکی از بهترین بازیکنان تاریخ آسیا که توانست با رهبری خود عراق را به مقام قهرمانی جام ملت های ۲۰۰۷ آسیا برساند. او ۵۶ گل برای تیم ملی عراق به ثمر رساند و هنوز هم قصد خداحافظی از دنیای فوتبال را نگرفته است.

 

منبع: برنا