جواد جوادیِ «بچه مهندس» بعد از ۳۰ سال چه شکلی می‌شود؟
 نویسنده سریال «بچه مهندس۳» می‌گوید در این فصل بالندگی و پختگی شخصیت جواد جوادی که محور اصلی سریال است، نشان داده می‌شود. در دو فصل پیشین این مجموعه تلویزیونی، زندگی جواد از کودکی تا نوجوانی و جوانی به نمایش درآمده بود

 ظاهر بازیگر نقش جواد جوادی بعد از 30 سال

حسن وارسته، نویسنده سریال «بچه مهندس۳»، با اشاره به مراحل پایانی نگارش این سریال گفت: «این روزها به همراه امیر شاداب، مشغول نگارش قسمت‌های پایانی این سریال هستیم.»

او درباره پرداخت این سریال به معضلات اجتماعی نیز بیان داشت: «از آن‌جایی که قصه این سریال در سال ۹۰ روایت می‌شود، به برخی معضلات اجتماعی و سیاسی این دهه اشاره‌هایی داریم اما نه به این صورت که تم اصلی داستان ما باشد و بخواهد کلیت سریال را تحت الشعاع قرار دهد.»

این نویسنده درباره شخصیت جواد جوادی نیز گفت: «در این فصل بالندگی و پختگی جواد، محوریت سریال است و سعی کردیم شخصیتش را طوری استحاله کنیم. علاوه بر این اگر قرار است جواد خطایی را مرتکب شود طوری پیش می‌رویم که برای مخاطب درس عبرت شود و باعث پالایش وی شود. ما دراین مدت همه تلاشمان را به کار بستیم تا شخصیت جواد را روی کاغذ باور پذیر کنیم.»

سریال بچه مهندس۳,جواد جوادی,یونا تدین
یونا تدین بازیگر نقش جواد جوادی در بچه مهندس

وی درباره انتخاب روزبه حصاری به عنوان بازیگر نقش جواد جوادی نیز افزود: «گروه تولید در این مدت زمان زیادی برای پیدا کردن بازیگر نقش جواد در جوانی کردند و فکر می‌کنم بهترین انتخاب را هم داشتند. حصاری جزوگزینه‌های خوبی بود که آقای علی غفاری آن را انتخاب کرد.»

وارسته درباره طولانی شدن پروسه نگارش این سریال نیز عنوان داشت: «دلیل طولانی شدن پروسه نگارش این سریال به تحقیق و پژوهش‌های علمی و دانشگاهی برمی‌گردد. همانطور که می‌دانید جواد نخبه و مخترع می‌شود و ما نیز برای اینکه این موضوع را در داستان بیاوریم می‌بایست روی بخش‌های علمی و دانشگاهی او تحقیق‌ ویژه‌ای می‌کردیم.»

سریال بچه مهندس۳,جواد جوادی,مانی رحمانی
مانی رحمانی بازیگر نقش نوجوانی جواد جوادی در بچه مهندس

وی با اشاره به ادامه دار شدن این سریال در فصل‌های بعدی نیز گفت: «هنوز هیچ چیز مشخص نیست چراکه بستگی به بازخوردهایی که قرار است از مخاطب بگیریم، دارد.»

تصویربرداری این سریال ۳۵ قسمتی در روزهای میانی تیرماه در منطقه سازمان آب آغاز شد. فرهاد قائمیان، ثریا قاسمی، کامران تفتی و اتابک نادری به ایفای نقش پرداختند.

سریال بچه مهندس۳,جواد جوادی,روزبه حصاری
روزبه حصاری بازیگر نقش جوانی جواد جوادی در بچه مهندس 3

در فصل اول این سریال، لوکیشن اصلی پرورشگاه (خانه خورشید) بود که در بوستان ولایت قرار داشت. شهرک دفاع مقدس و خیابان‌های تهران در دهه ۸۰ نیز از لوکیشن‌های این سریال در فصل دو بودند.

داستان سریال «بچه مهندس» به کارگردانی علی غفاری و تهیه‌کنندگی سعید سعدی در تاریخ معاصر و در سه فاز کودکی، نوجوانی و جوانی شخصیت اصلی مطرح می‌شود و پیش از این فصل‌های اول و دوم این سریال از شبکه دو سیما پخش شده است.

پرویز پورحسینی، بهاره رهنما، اندیشه فولادوند، بهناز جعفری، افشین نخعی، سلمان فرخنده، سیاوش چراغی پور، فرزین محدث، سوگل طهماسبی، عباس جمشیدی فر، حمید شریف‌زاده از بازیگرانی هستند که هم در فاز یک و هم در فاز دو حضور دارند که در کنار آنها بازیگران دیگری هم به کار پیوسته‌اند. پیش از این سیما تیرانداز، علی اوسیوند، نسرین نکیسا، مهران نائل، صحرا اسدااللهی، فرج‌الله گلسفیدی و سیامک اشعریون هم به این سریال اضافه شده بودند و مانی رحمانی نقش نوجوانی جواد را بازی می‌کرد.

 

بیشتر بدانید : تمام گاف های سریال «بچه مهندس»!! + عکس

بیشتر بدانید : آیا کودک همسری در سریال «بچه مهندس» ترویج داده شده ؟!

بیشتر بدانید : خاطره ناراحت کننده بازیگر "بچه مهندس" از کتک خوردنش به دست معلم مدرسه!!

بیشتر بدانید : ماجرای سکانسی که خط قرمزهای تلویزیون را شکست/ واکنش کارگردان رهایم نکن


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: farsnews.com