مسئولان دانشگاه آزاد در حالی از بررسی وضعیت شهریه این دانشگاه در نیمسال جدید تحصیلی در هیئت امناء دانشگاه آزاد خبر می دهند که...


مسئولان دانشگاه آزاد در حالی از بررسی وضعیت شهریه این دانشگاه در نیمسال جدید تحصیلی در هیئت امناء دانشگاه آزاد خبر می دهند که وزیر علوم هر گونه تغییر در شهریه دانشجویان شهریه پرداز کشور در نیمسال جدید تحصیلی را منتفی دانست
.

به گزارش خبرنگار مهر، کریم زارع معاون پارلمانی و عضو هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی بدون آنکه حتی درباره احتمال افزایش یا بدون تغییر ماندن شهریه دانشجویان این دانشگاه در نیمسال جدید تحصیلی اعلام نظر کند، خبر از بررسی نرخ شهریه نیمسال جدید تحصیلی دانشگاه آزاد در هیئت امناء این دانشگاه داد و عنوان کرد نتیجه بررسی های هیئت امناء تا قبل از مهر ماه اعلام می شود.

اظهارات زارع مبنی بر تکاپوی هیئت امناء دانشگاه آزاد برای تعیین نرخ شهریه دانشجویان این دانشگاه در نیمسال جدید تحصیلی درحالیست که کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع خبرنگاران در حاشیه مراسم افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه شهید بهشتی گفت: علی القاعده برای امسال هیچ شهریه ای نباید افزایش پیدا کند چون داریم به بحث هدفمند کردن یارانه ها وارد می شویم و و اگر قرار باشد شهریه ها تغییر پیدا کند، تغییر به سال تحصیلی آتی موکول می شود.

کامران دانشجو درباره آثار هدفمندسازی یارانه ها بر شهریه دانشجویان شهریه پرداز گفت: باید دید که هدفمند شدن یارانه چه اثری دارد. برای این کار یک تیم تعیین کرده ایم که این آثار را بررسی کند بنابراین امسال هیچ گونه افزایش شهریه ای حتی برای موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که وزارت علوم قائل به افزایش شهریه آنها است نیز نداریم.

بعید نیست که توجه هیئت امناء دانشگاه آزاد اسلامی نیز در محاسبات و برآوردهای خود درباره نرخ شهریه این دانشگاه در نیمسال جدید تحصیلی معطوف به آثار اجرای هدفمندسازی یارانه ها باشد اما کریم زارع عضو هیئت امناء دانشگاه آزاد در گفتگو با مهر درباره تکلیف شهریه دانشجویان این دانشگاه در نیمسال جدید تحصیلی هیچ سخنی از شاخص های مدنظر هیئت امنا برای تعیین نرخ شهریه این دانشگاه به میان نیاورده و فقط می گوید تا قبل از مهر ماه نتیجه بررسی های هیئت امنا اعلام می شود.

در میان کارشناسان اقتصادی پیش بینی آثار تورمی در پی حذف یارانه ها نظری قابل اعتنا است. محمد هاشمی رئیس دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام چندی پیش در بررسی تأثیر هدفمندسازی یارانه ها بر شهریه دانشجویان در حالی که آثار تورمی حذف یارانه ها بر شهریه دانشگاهها را مانند آثار تورمی این بحث در اقشار جامعه امری گریز ناپذیر دانست خواستار تعریف پروژه ای مطالعاتی و آماری بر روی آثار حذف یارانه های انرژی بر میزان افزایش هزینه دانشگاهها و بالتبع آن افزایش شهریه دانشجویان شد.

 

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com