وکیل مدافع «اسفندیار رحیم‌مشایی» با اشاره به آخرین وضعیت پرونده شکایت از دو مداح مشهور تاکید کرد که یکی از این دو مداح به دلیل توهین به موکلش به 5 هزار تومان محکوم شده بود، نه 50 هزار تومان!


سیدعلی‌اصغر حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره افزود: معاونت حقوقی رییس جمهوری و شخص رحیم‌مشایی از دو مداح به دلیل اظهارات‌شان شکایت کرده بودند که یکی از این دو مداح اتهاماتی مانند تهدید به قتل، توهین، افترا، نشر اکاذیب و هجو داشت که دادگاه او را از همه این اتهام‌ها تبرئه کرد و ما نیز به این رای اعتراض کردیم.

وی تصریح کرد: دادگاه درخصوص شکایت مشایی علیه یک مداح دیگر، حکمی صادر کرده و با محکوم شناختن او مجازات هم برایش مقرر کرده است، اما چون طبق ماده 258 قانون آیین دادرسی کیفری دادگاه تجدیدنظر نمی‌تواند حکم دادگاه بدوی را تشدید کند، اعتراض آقای مشایی نسبت به حکمی که علیه او صادر شده فایده‌ای ندارد، زیرا دادگاه بدوی علیه مداحان رای صادر کرده و به حداقل مجازات حکم داده است و اگر اعتراض شود، باز هم دادگاه تجدیدنظر نمی‌تواند مجازات متهمان را بیشتر کند، ولی معاونت حقوقی ریاست جمهوری می‌تواند نسبت به تبرئه شدن این مداح از اتهام توهین به رییس جمهور اعتراض کند که این نهاد این کار را نیز انجام داده است.

وکیل مدافع رحیم‌مشایی افزود: 4 اتهام شامل توهین و هجو نسبت به آقای مشایی و رییس جمهور متوجه یکی از این دو مداح بود که درخصوص توهین به آقای مشایی، دادگاه او را به 5 هزار تومان جزای نقدی محکوم کرده است که این محکومیت با استناد به ماده 608 قانون مجازات اسلامی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: این مداح درخصوص اتهام هجو مشایی طبق ماده 700 قانون مجازات اسلامی به یک ماه حبس تعزیری محکوم شد که این حبس به 200 هزار تومان جزای نقدی بدل از حبس تبدیل شده است. او همچنین به دلیل هجو رییس جمهور به یک ماه حبس تعزیری محکوم شده که این محکومیت نیز به 200 هزار تومان جزای نقدی تبدیل شده است، یعنی این متهم در مجموع به 405 هزار تومان جزای نقدی (400 هزار تومان بدل از 2 ماه حبس + 5 هزار تومان جزای نقدی) محکوم شده است.

حسینی در پایان گفت: حدود یک ماه پیش نسبت به احکام صادره درباره مداحان اعتراض شده است و فکر می‌کنم با رسیدگی به این اعتراض در دادگاه تجدیدنظر استان تهران ظرف دو ماه آینده رای قطعی صادر شود.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: tabnak.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
از مهار کردهای مخالف تا تاثیر گذاری سیاسی بر بغداد
اسد طرح مورد نظر خود برای حل بحران سوریه را تشریح کرد
احتمال اعزام 3 دانش آموز پیرانشهری به خارج
وزارت بهداشت درباره واردات دارو از هند به کمیسیون بهداشت گزارش می‌دهد
تولید برق از گام‌های عابران پیاده
 
 
 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X