معاون اول رئیس‌جمهور خطاب به گرانفروشان و کسانی که سعی می‌کنند با قیمت‌های گزاف، کالاها را به مردم بفروشند گفت: شب عید را به کام مردم تلخ کردن و فرصت را غنیمت شمردن برای غارت کردن مردم، این همت مردانه و مسلمانی نیست، این دوستی و مهرورزی با مردم نیست.


محمدرضا رحیمی که در جمع دست‌اندرکاران پروژه عمرانی و سرمایه‌گذاری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی صحبت می‌کرد، در بخشی از صحبت‌های خود با اشاره به افزایش قیمت پسته و تولیدات این محصول کشاورزی اظهار کرد: پسته و تولیدات پسته ربطی به دلار و ارز ندارد و شب عید عده‌ای می‌خواستند آن را با قیمت 60 هزار تومان به مردم بفروشند که آنها را متوقف کردیم و قیمت‌ها پایین آمد.وی ادامه داد: این دوستی و مهرورزی با مردم نیست. اینکه یک تاجر میلیاردی بخواهد با احتکار 5 هزار تن بسته پسته حداقل 50 میلیارد به جیب خود بزند، این دوستی و مهرورزی به مردم نیست.

رحیمی با بیان اینکه”عده‌ای می‌خواستند پسته را با نرخ صادراتی به مردم بفروشند"، افزود: با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها در قیمت برخی از اقلام تغییراتی در حد 10 الی 15 درصد ایجاد شد، نه در حد 200 یا 400 درصد. عده‌ای فرصت را برای خالی کردن جیب مردم و سوءاستفاده غنیمت شمرده‌اند؛ در حالی که همه باید به مصالح کشور فکر کنیم. در این شرایط اقشاری که درآمد ثابتی دارند مانند کارمندان دولت مجبورند صرفه‌جویی بیشتری بکنند و خانواده‌هایشان با تنگدستی بیشتری مواجه می‌شوند؛ در حالی که ما باید انصاف داشته باشیم و به اقشار مختلف مردم توجه کنیم.

معاون اول رئیس‌جمهور خطاب به کسانی که تلاش می‌کنند با افزایش قیمت‌ها به مردم فشار بیاورند گفت: شما وقتی که مردم را تحت فشار قرار می‌دهید در صف آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها قرار می‌گیرید و این اقدامات ظلم است و خداوند نمی‌بخشد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: akharinnews.com


مطالب داغ سایر بخشها:
آلمان خواستار گام‌های ملموس در مذاکرات ایران و 1+5 شد
اشکال بزرگ قرارداد گازی ایران-پاکستان/ دلایل سقوط قیمت جهانی گاز
توضیح صدا وسیما درباره قطع سخنان احمدی نژاد
جدول/ قیمت روز خودرو
سرقت نافرجام از طلافروشی با کلت پلاستیکی
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X