رییس جمهور می‌تواند با توجه به اختیارات قانونی خود حکم رییس کل پیشنهادی نظام پزشکی را تنفیذ نكند/تعداد زیادی از چهره‌های خوشنام و خدمت گزار را از نامزدی در انتخابات محروم کردند لذا طبیعی است که ارزیابی مثبتی از این انتخابات نداشته باشم.


مصطفی معین گفت: انتخابات نظام پزشکی بر پایه سوگیری‌های سیاسی جناحی و معیارهای ناعادلانه و غیر منطقی بود و با توجه به رد صلاحیت چهره‌های خوشنام از نامزدی در انتخابات ۵۰ درصد پزشکان تهران در انتخابات مشارکت نداشتند.

مصطفی معین در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا درباره انتخابات نظام پزشکی، گفت: با توجه به مجموعه فرآیندی که در هیات اجرایی و نظارت بر انتخابات انجام گرفت می‌توان گفت این انتخابات بیشتر بر پایه سوگیری سیاسی، جناحی و معیارهای ناعادلانه و غیرمنطقی به صورت استصوابی،بود.

وی درباره رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی نظام پزشکی، افزود: تعداد زیادی از چهره‌های خوشنام، خدمتگزار و دارای تجربه‌های موفق در مسائل بهداشت و درمان و سلامت جامعه را از نامزدی در انتخابات محروم کردند لذا طبیعی است که ارزیابی مثبتی از این انتخابات ندارم.

وزیر پیشین علوم به عدم استقبال پزشکان نسبت به انتخابات نظام پزشکی اشاره کرد و گفت: با توجه به حذف چهره‌های مهم نظام پزشکی در انتخابات، میزان مشارکت پزشکان تهران در انتخابات تا ۵۰ درصد کاهش داشته است در حالی که راهبرد کلی کشور ما و تاکید اصلی سیاسیت‌های ما باید در جهت مشارکت هرچه بیشتر مردم در تعیین سرنوشت خود در مسائل صنفی و تخصصی خود باشند.

رئیس مرکز تحقیقات ایمونولوژی آسم و آلرژی با بیان اینکه عدم تنفیذ حکم رییس کل پیشنهادی نظام پزشکی یکی از اختیارات قانونی رییس جمهور است، تصریح کرد: رییس جمهور می‌تواند با توجه به اختیارات قانونی خود این حکم را نپذیرد که اگر این اتفاق رخ دهد مجلس هم می‌تواند اقدام کند و البته نظام پزشکی می‌تواند ساز و کارهایی را در خود پیش بینی کند و کارهای خود را به دولت بعدی موکول کند.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
www.seemorgh.com/news
منبع: ailna.ir


مطالب داغ سایر بخشها:
آلمان خواستار گام‌های ملموس در مذاکرات ایران و 1+5 شد
اشکال بزرگ قرارداد گازی ایران-پاکستان/ دلایل سقوط قیمت جهانی گاز
توضیح صدا وسیما درباره قطع سخنان احمدی نژاد
جدول/ قیمت روز خودرو
سرقت نافرجام از طلافروشی با کلت پلاستیکی
 
 

 
X