‌آب منطقه‌ای تهران از برنامه این سازمان برای حفر یک تونل ۵۱ کیلومتری جهت انتقال آب سد طالقان خبر داده و اعلام کرده که این سازمان از میان روش‌های انتقال بررسی شده، گزینه طرح انتقال آب با تونل را مناسب‌ترین شیوه انتقال آب می‌داند

انتقال آب از طالقان به تهران در دستورکار قرار گرفت

سیدحسین رضوی، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در نشست اخیر خود با اصحاب رسانه از برنامه این سازمان برای انتقال تونلی آب از سد طالقان خبر داده و گفته که برای این کار مذاکراتی با محیط زیست استان‌های البرز و قزوین صورت گرفته است.

رضوی خاطرنشان کرده که این طرح آب شرب استان تهران و قسمتی از غرب تهران را پایدار خواهد کرد و برای اجرای آن به حفر ۵۱ کیلومتر تونل نیاز است.

گفتنی است پیش از این آب منطقه‌ای تهران با تأکید بر ایجاد یک سامانه جایگزین برای انتقال آب سد طالقان به تهران اعلام کرده بود: آب منطقه‌ای تهران از میان روش‌های انتقال بررسی شده، گزینه طرح انتقال آب با تونل را مناسب‌ترین شیوه انتقال آب می‌داند و پس از برگزاری نشست‌های متعدد کارشناسی و مدیریتی و کسب مجوزهای لازم، اجرای سامانه جایگزین را در دستور کار خود قرار داده است.

رضوی در خصوص آخرین وضعیت تونل انتقال آب کرج-تهران هم عنوان کرده که برای آب‌رسانی از سد تنظیمی کرج ۳۰ کیلومتر تونل حفر شده است؛ همچنین فاز یک تصفیه خانه ششم در حال اجراست که ۷۰ درصد پیشرفت داشته و تا پایان سال ۹۸ آماده بهره‌برداری می‌شود. ظرفیت این تصفیه خانه هفت و نیم متر مکعب در ثانیه است و اگر به نتیجه برسد در کنار سایر سامانه‌های دیگر ۵۹۰ میلیون متر مکعب آب تهران و غرب تهران را تأمین می‌کند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

 
 
 

پربیننده ترین خبر ها

 
X