میزبانی ایران در بازی مقابل چین در مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه با گزارش ناظر بازی مورد رسیدگی کمیته انضباطی فیفا قرار خواهد گرفت

دردسرهای پرتاب ترقه در بازی های ایران

میزبانی ایران در این مسابقه دو تخلف مشهود دارد؛ ابتدا حضور بیش از اندازه هواداران و نشستن روی سکوها و راه پله‌ها (که برخلاف قوانین فیفاست) و دوم، پرتاب ترقه به سمت کمک داور، اتفاقی که حتی می‌توانست باعث نیمه کاره ماندن بازی شود.

این موضوع به عنوان یک جرم آشکار و یک تخلف مشهود مورد بحث مقامات انضباطی و امنیتی فیفا قرار گرفته و حتی داور بازی مورد پرسش قرار گرفته که چرا بازی را حداقل برای دقایقی قطع نکرده است.

کمیته انضباطی فیفا در جلسه خود که به رسیدگی این موضوع بستگی خواهد داشت در نهایت جریمه را به فدراسیون فوتبال ایران ابلاغ خواهد کرد که جریمه احتمالی ممکن است شامل جریمه نقدی سنگین یا حتی برگزاری بازی بعدی بدون حضور تماشاگر باشد. اتفاقی که به هیچ وجه برای فدراسیون فوتبال ایران خوشایند نیست و مهدی تاج تلاش می‌کند این جریمه را به حداقل برساند چرا که ایران رد بازی بعدی مقابل ازبکستان روی صعود به جام جهانی برنامه ریزی کرده و امیدوار است این اتفاق با مشارکت حداکثری طرفداران همیشگی رقم بخورد.

موضوع پرتاب ترقه، انداختن لیزر و سایر رفتارهای مشابه  به شدت زیر ذره بین فیفا و کنفدراسیون‌های مربوطه است و هواداران فوتبال در ایران باید خود را با قوانین سختگیرانه انضباطی هماهنگ کنند والا ایران به عنوان یکی از جذاب‌ترین کشورهای جهان در میزبانی مسابقات بین‌المللی مورد تنبیه بیشتری قرار خواهد گرفت.

فوتبال ایران در هفته جاری نیز دو میزبانی آسیایی را در برنامه دارد و حاضران در ورزشگاه آزادی باید از تکرار جرائم قبلی خودداری کنند.


گردآوری:گروه ورزش سیمرغ
seemorgh.com/sport
منبع: varzesh3.com


 
 
 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده ترین اخبار ورزشی

 
X