جنیفر لوپز و ماری کری روزی چند ساعت می خوابند؟
شاید برایتان جالب باشد بدانید هنرمندانی مثل جنیفر لوپز و ماریا کری که جزء سوپراستارهای هالیوود می باشند, روزی چند ساعت می خوابند؟

میزان خواب مناسب افراد

افراد مشهور، گاهی زندگی افسانه ای و حتی گیج کننده ای دارند. آنها به سراسر کشورشان و کشورهای دیگر برای فیلمبرداری، برگزاری کنسرت یا شرکت در مراسم و محافل گوناگون سفر می کنند.
دانشمندان و سایر افرادی که فرصت استراحت چندانی ندارند، کمتر به خواب اهمیت می دهند بنابراین جای تعجب نیست که خواب همیشه برای آنها در اولویت نباشد. بعضی از این افراد در گفتگوهای مختلف درباره ساعات خواب شان صحبت کرده اند. در ادامه نگاهی داریم به نحوه خواب برخی از این چهره ها.

جنیفر لوپز 8 ساعت می خوابد

جنیفر لوپز، خواننده، بازیگر و تهیه کننده آمریکایی اولین راز زیبایی را خواب کامل یعنی 8 ساعت در شبانه روز می داند. او در گفتگویی گفته بود: «خواب، سلاح زیبایی من است. من فکر می کنم بهترین کارها برای زیبا بودن خواب به موقع، آب خوردن و استفاده از پاک کننده آرایشی مناسب است.»
البته تولد دوقلوهای او در سال 2008 باعث شد ساعت های زیادی از خواب خود کم کند. او در آن زمان به مجله «مردم» گفت: «گاهی نوزادانم مرا تا ساعت 6 صبح بیدار نگه می دارند.»

 

ماریا کری 15 ساعت می خوابد

ماریا کری، خواننده، بازیگر و ترانه سرای 46 ساله آمریکایی به صورت افراطی می خوابد. او چند سال پیش در گفتگویی گفته بود: «من باید 15 ساعت بخوابم تا بتوانم به شیوه ای که می خواهم آواز بخوانم.»
این در حالی است که اغلب بزرگسالان فقط به 7 تا 9 ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارند. خواب بیشتر از نیمی از روز به احتمال زیاد برای بسیاری از پزشکان مورد عجیب و غریبی است. کری گفته: «من حدود 20 وسیله رطوبت ساز اطراف رختخوابم دارم. در واقع، این کار، مثل خوابیدن در اتاق بخار است.»
ولی این دستگاه ها می توانند به مرطوب کردن هوای خشک و رفع مشکلات گلو (مرتبط با خوانندگی اش) کمک کنند.هیث لجر heath ledger تنها 2 ساعت در طول شب می خوابید!

دلیل مرگ هیث لجر (بازیگر نقش جوکر)، بازیگر استرالیایی که ژانویه سال 2008 از دنیا رفت، با داروهای مختلفی که شامل قرص های خواب هم می شده، مرتبط بوده است. او سال 2007 طی گفتگویی با نیویورک تایمز گفت گاهی اوقات تنها 2 ساعت در طول شب می خوابیده، البته در زمان هایی که به دلیل کار تحت شرایط روانی شدید قرار داشته است.
او حتی زمانی چند نوع قرص زولپیدم (نوعی آرامبخش) را با هم مصرف می کرده، فقط برای اینکه روز بعد زود از خواب بیدار شود.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : هفته نامه سلامت