دیدگاه جنجالی اپرا وینفری در خصوص سیاست و ژنی که ندارد!!
اپرا وینفری، مجری نامدار تلویزیون آمریکا در خصوص شایعاتی مبنی بر کاندیداتوری برای انتخابات ریاست جمهوری پاسخ داد.

اپرا وینفری: این روحیه در ژن من وجود ندارد!

این مجری سرشناس دلایل شرکت نکردن در انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا را چنین تشریح کرد:

در ساختار سیاسی همه چیزهای غیرحقیقی، حماقت‌ها، دیوانگی‌ها، وحشت و مسایل مختلف پشت سر هم ردیف می‌شوند و فکر می‌کنم، نمی‌توانم در چنین فضایی به حیات خودم ادامه بدهم.

وینفری در صحبت با مجله «ووگ» بریتانیا که قرار است روی جلد آگوست خود را به وی اختصاص بدهد، این سخنان را بیان کرد و افزود:

من نمی‌توانم چنین کارهایی بکنم. این یک کار سالم نیست. چنین کاری مرا می‌کشد.
شایعه‌های قوی درباره کاندیداتوری وینفری از آنجا شروع شد که وی در مراسم اهدای جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۸ سخنانی تاثیرگذار درباره جنبش «وقت تمام است» بیان کرد.

او که به عنوان نخستین زن سیاهپوست تاریخ برای دریافت جایزه سیسیل ب.دومیل روی صحنه رفته بود در پایان سخنانی آتشین گفته بود:

دلم می‌خواهد همه دختران این صحنه را تماشا کنند و می‌دانم که روزی جدید در افق فرا رسیده است و وقتی این روز جدید سربرآورد که می‌آورد زنان باشکوه زیادی وجود دارند که خیلی از آنها هم امشب اینجا در همین سالن هستند و در عین حال مردانی که خودشان پدیده‌ای هستند، همه سخت مبارزه می‌کنند و رهبرانی می شوند که ما را به سمتی می‌برند که دیگر کسی مجبور نباشد دوباره بگوید «من هم همین‌طور».
این سخنرانی با تحسین مخاطبان آن شب و بسیاری از مردم روبرو شد که اعلام کردند حاضرند پشت سر وینفری بایستند.

اما وی اندکی بعد در برنامه ۶۰ دقیقه شرکت کرد و گفت واقعا از این که مردم فکر می‌کنند او می‌تواند رهبر جهانی آزاد باشد احساس افتخار می‌کند اما او چنین روحیه‌ای ندارد.

وی گفته بود:
این روحیه اصلا در ژن من وجود ندارد.
وینفری بر حمایتش از جنبش‌های زنان برای احقاق حقوق اجتماعی خود در برابر مردان و از جنبش‌های مخالف ترامپ بار دیگر حمایت کرد و گفت همه باید به جنبش شادی بپیوندند.

همان موقع دونالد ترامپ در واکنش به شرکت وینفری در انتخابات گفته بود:

من از اپرا خوشم می‌آید. اگر نامزد ریاست جمهوری بشود، کلی تفریح می‌کنیم. البته من او را شکست می دهم. ولی اپرا نامزد نخواهد شد.


گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/cultue
منبع: mehrnews.com