سیمرغسیمرغ
تازه ترین های اخبار فرهنگ و هنر

شامگاه چهارشنبه، 20 تیرماه، اختتاميه جشنواره سراسری فرهنگی هنری با موضوع بيماري "ام اس" در تالار ایوان شمس با حضور جمعی از هنرمندان و چهره های اجتماعی برگزار شد.

رونمایی از کلیپ یادگار سرو با حضور کیوان ساکت و وحید تاج

شب گذشته، رونمايی از كليپ "يادگار سرو" با حضور پرشور علاقه مندان به هنر و چهره هاى فرهنگى، هنرى و اجتماعی و عوامل سازنده اين كليپ در تالار ايوان شمس انجام شد. پخش اين كليپ، حسن ختام رويداد اختتاميه جشنواره سراسری فرهنگی هنری با موضوع بيماري "ام اس"بود كه بانى برگزارى آن انجمن "ام اس ايران" است.
كارگردان "يادگارسرو" با تلفيق اجراى پرفورمنس هنرى و آهنگسازی و اجرای اساتيد به نام حوزه موسيقی، تصويری ماندگار از مفهوم "ام اس" را برای مخاطبان امروز رقم زده است.

ترانه زيبای هوشنگ ابتهاج، آهنگسازی و نوازندگی متفاوت كيوان ساكت و خوانش و اجرای پرفراز و فرود وحيد تاج، تاثير گذاری اين ويديو كليپ را دو چندان كرده است.

عوامل سازنده اين اثر:
وحيد تاج( خواننده اثر)، كيوان ساكت( آهنگساز) مهمان اين برنامه بودند و براى جمعيت حاضر در سالن قطعاتی تاثيرگذار را اجرا كردند كه استقبال و تشويق حضار را به دنبال داشت.
حسين كاكاوند(تهيه كننده)، مازيار رضاخانى(كارگردان)، علی تبریزی(فیلمبردار و تدوینگر)، لادن قناد(كارگردان پرفورمنس) از عوامل سازنده اين كليپ هستند كه سال ها دغدغه اين ام‌اس را داشته اند و حضورشان به همراه بازيگران و عوامل فنی كليپ روى سن با تشويق حضار روبرو شد.

انجمن ام اس ايران، به عوامل سازنده اين كليپ به رسم يادبود، تندیس اين انجمن را اهدا كرد.
از جمله چهره هاى اجتماعى و سياسى حاضر در اين مراسم:
محمد هادى ايازی(معاون اجتماعی وزير بهداشت)
عليرضا تابش(مديرعامل بنياد فارابی)
سمانه زمانی(مدیر کل سلامت شهرداری تهران)
دکتر محمدعلی صحرائیان(نایب رئیس هیئت مدیره انجمن ام اس ایران)

در اين مراسم، پس از صحبت هاى سید جواد یحیوی(مجرى مراسم) درباره ماهيت جشنواره و پخش ويديويى درباره مشكلات مبتلایان به ام اس، دکتر محمدعلی صحراییان نایب رئیس هیئت مدیره انجمن ام‌اس و محمد هادى ايازی، معاون اجتماعی وزير بهداشت و حسين كاكاوند(مديراجرايي برنامه هاي روزجهاني ام اس و تهيه كننده كليپ يادگارسرو) درباره هدف از برگزارى اين جشنواره و تاثير آن بر جامعه، صحبت كردند.

حسين كاكاوند، تهيه كننده اثر با اشاره به اين كه تصوير مخاطب عام از بيمار مبتلا به ام اس، زهرا سادات فيلم طلا و مس است گفت:

مبتلايان به ام اس زيادي در جامعه داريم كه زندگی و ظاهري كاملا عادی مثل باقی مردم دارند، موضوع مهم اين است كه بايد از اين بيماران حمايت كنيم تا بيماری شان كنترل شود و به مراحل خطرناك نرسد.

او ادامه داد:
با ساخت اين كليپ می خواستيم تصوير غلط مخاطبان را درباره بيمارى ام اس از بين ببريم. فعالیت‌های فرهنگی هنری انجمن ام‌اس، می خواهد با زبان، هنر و خلاقیت هنرمندان به جامعه بگوید که ام اس، فرد مبتلا را به دره نینداخته است؛ اما نگاه جامعه او را به دره ای می اندازد که بیرون آمدن از آن بسیار سخت است.

جشنواره فرهنگی هنری امسال با عنوان "سمفوني لك لك ها" با هدف معرفی ایده های نو و آفرینش های متفاوت و خلاقانه هنری با موضوع ام اس از ۲ تیر ماه امسال تا ٢٠ تیر در محل فرهنگستان هنر برپا بود. هدف از برگزاري ساليانه اين جشنواره، شناخت بهتر و صحیح جامعه نسبت ام‌اس است.
شعار امسال روز جهانى ام اس، "در كنار هم برابر ام اس" بوده است. 


تهیه و تدوین: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغ


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال
تازه ترین اخبار فرهنگ و هنر
سوء استفاده دوباره ترامپ از سریال «بازی تاج و تخت»! + عکسسوء استفاده دوباره ترامپ از سریال «بازی تاج و تخت»! + عکس

باز هم ترامپ از دارایی معنوی «بازی تاج و تخت» سوءاستفاده کرد و باز هم کمپانی «اچ‌بی‌او» به ترامپ اعتراض کرد

ads-culture-left-2
 
X