حواشی فیلمی با بازی شهاب حسینی در امریکا برای حضور در جشنواره فجر
تهیه‌کننده فیلم «آن شب» توضیح داد که این فیلم سال قبل متقاضی شرکت در جشنواره فجر بود اما به دلیل تمام نشدن مراحل فنی، به جشنواره نرسید

فیلم «آن شب»، داستان زوج ایرانی ساکن امریکا

محمد درمنش در گفت‌وگویی درباره اینکه فیلم «آن شب» به کارگردانی کورش آهاری که در امریکا ساخته شده، شنیده می‌شود سال قبل هم به جشنواره ارائه شده بود، بیان کرد:‌ این اولین فیلم سینمایی کورش آهاری است و ما سال قبل فرم جشنواره فجر را پر کردیم اما چون مراحل فنی تمام نشد و فیلم به دلیل نیاز به یکسری افکت‌ها زمان زیادی برای کامل شدن نیاز داشت، نتوانستیم آن را به جشنواره برسانیم و تصمیم گرفتیم که امسال فیلم را ارائه کنیم.

بیشتر بدانید : اولین عکس های شهاب حسینی در آمریکا

او افزود: از آنجا که فیلم در امریکا تولید می‌شد ریسکی برای ساخت بدون پروانه نکردیم و سال قبل پروانه ساخت فیلم را گرفتیم و یکسری نکات هم در آن لحاظ شدند. بعد در همان سال 97 کار تولید تا ابتدای مرحله صداگذاری پیش رفت.

بیشتر بدانید : اولین فیلم شهاب حسینی در امریکا + جزئیات فیلم و تصویر

وی با اشاره به بازی خوب شهاب حسینی در این فیلم ادامه داد:

بزرگترین وجه تمایز «آن شب» شاید این باشد که غالب فیلم‌هایی که در خارج از کشور ساخته می‌شوند به سمت سوءاستفاده از لوکیشن و در فضایی کمدی می‌روند، اما این فیلم اسیر رنگ و لعاب محیط نشده و مضمون و داستان فیلم بر فضا غالب است. همچنین همکاری با شرکا و مشاوران خارجی تجربه مثبتی بود، چرا که آن‌ها روی مسائل فنی نکاتی داشتند و ما هم روی محتوا و به این ترتیب سعی کردیم خلاهای هم را بپوشانیم.

درمنش درباره زمان اکران فیلم «آن شب» گفت:‌

برای اکران باید ببینیم شرایط چطور پیش می‌رود چون هم منتظریم تکلیف حضور فیلم در جشنواره‌های خارجی مشخص شود و هم اینکه باید شرایط متغیر اکران در ایران را نیز درنظر بگیریم، به این خاطر که مثلا کسی فکر نمی‌کرد «مطرب» در روزهایی که حال و احوال دل مردم خوش نیست اکران شود و به همین دلیل باید متناسب با شرایط پیش رفت و تصمیم گرفت.

«آن شب» به کارگردانی کورش آهاری که در بخش نگاه نو سی‌ و هشتمین جشنواره فیلم فجر پذیرفته شده، در امریکا ساخته شده و شهاب حسینی بازیگر اصلی آن است. این فیلم که توسط سپیده عبدالوهاب تدوین شده چند بازیگر خارجی هم دارد و داستانش درباره یک زوج ایرانی ساکن آمریکا است که در هتلی محبوس می‌شوند.

طبق خبرهایی که پیش‌تر منتشر شده، محمد درمنش، الکس بروتو و جفری الارد به صورت مشترک تهیه کنندگی این فیلم سینمایی را برعهده داشته‌اند و تری جرج سازنده «هتل ریواندا» و برنده جایزه اسکار و گلدن گلوب هم به عنوان مشاور تهیه کننده در این فیلم حضور داشته است.


بیشتر بدانید : «آژانس ازدواج» در دریاچه نمك تمام شد (با تازه ترین عکسها)

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir