کیهان: چرا دولت هزینه های درمان محمدرضا شجریان را پرداخت کرد؟
روزنامه کیهان که در طول دوران بیماری محمدرضا شجریان بارها مطالبی را علیه این استاد آواز منتشر کرده بود، دو ماه پس از درگذشت شجریان از پرداخت هزینه‌های درمان او توسط دولت انتقاد کرد 

کیهان: شجریان از خوانندگان متمول بوده و زندگی مرفهی داشته

کیهان نوشت: در دورانی که به دلیل سیاست‌های دولت و در پی شیوع ویروس کرونا، اغلب هنرمندان در مضیقه اقتصادی و تنگنای معیشتی قرار دارند، دولت هزینه‌ های سنگین درمان محمدرضا شجریان در آمریکا و ایران را تقبل کرده بود، درحالی که این خواننده نیازی به کمک دولت نداشت!

این روزنامه اصولگرا در شماره جدید خود نوشته است:
درحالی که اکثریت هنرمندان، روزهای ناخوشی را سپری می‌کنند و به دلیل کاهش بازار کسب و کار در عرصه فرهنگ و هنر، مدت هاست به وضعیت مالی ناگواری دچار شده‌اند و دولت، حداقل تلاش و تمهیدات را برای کمک به اهالی هنر به کار می‌بندد، مدیرعامل خانه موسیقی از پرداخت هزینه‌های هنگفت درمان محمدرضا شجریان توسط وزارت بهداشت خبر داده است!

کیهان مدعی شد: شجریان، یکی از خوانندگان متمول بود که برخلاف اغلب هنرمندان موسیقی، زندگی مرفهی داشت.


به نقل از این روزنامه، حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی، در مصاحبه‌ای منتشر شده در نشریه اندیشه پویا درباره درمان محمدرضا شجریان گفته است: «ایشان اوایل به‌شدت نا فرمانیِ درمانی داشتند و همکاری نمی ‌کردند. رفتار اعتراضی داشتند و نمی ‌خواستند درمان را ادامه بدهند. قرار شد همایون برود آمریکا و اوضاع را آرام کند. همایون رفت و پنجاه روز آن ‌جا بود. جمع‌ بندی همه این بود که ایشان به ایران برگردند... ماندن استاد در آمریکا از خیلی جهات به صلاح نبود و به نظر می‌رسید که محیط درمانی آن‌ جا محیط آرامش‌بخشی برای ایشان نیست. برای آمدن‌ ایشان به ایران برنامه‌ریزی شد. فقط من و همایون در جریان بودیم که استاد چه زمانی می‌آیند. با همایون رفتیم فرودگاه و هماهنگ کردیم که ایشان از همان پای هواپیما با آمبولانس به خانه منتقل شوند. تمهیدی اندیشیده شده بود و مسافران هواپیما هم نفهمیدند که استاد شجریان در آن پرواز حضور دارد... وزارت بهداشت هزینه ‌های درمانی این چند سال را تقبل کرده بود. با همراهی وزارت بهداشت در دورۀ آقای قاضی‌زاده هاشمی، یک اتاق منزل را برای ورود ایشان با تجهیزات بیمارستانی تجهیز کردیم و سه شیفت پرستار و همه دارو و نیازهای دیگر را وزارت بهداشت تقبل کرد. این بی‌عدالتی و پرداخت هزینه درمان یک هنرمند ‌اشرافی در شرایطی که اغلب همکاران این خواننده از چنین مزیتی بی‌بهره هستند، جای سؤال دارد!

کیهان نوشت لازم به ذکر است نشریه اندیشه پویا پس از مدتی این قسمت از گفت ‌و ‌گو را از صفحه خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام حذف کرد.

 

بیشتر بدانید : عکس های دیدنی و قدیمی از محمدرضا شجریان که تا بحال ندیده بودید!

بیشتر بدانید : زندگی خصوصی محمدرضا شجریان به روایت تصویر

بیشتر بدانید : تصاویری زیبا از جوانی محمدرضا شجریان, همسر و فرزندانش

بیشتر بدانید : تمام افتخارات جهانی استاد محمدرضا شجریان

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: kayhan.ir