فرشته حسینی و اقامت در میان خدایان + عکس
فیلمبرداری «اقامت در میان خدایان» به کارگردانی «ووک روموویچ» فیلمساز صربستانی آغاز شده و فرشته حسینی نقش اول این فیلم را بر عهده دارد 

همکاری فرشته حسینی با پروژه بین‌المللی فیلمساز صربستانی

فرشته حسینی در فیلم جدید فیلمسار صرب ووک روموویچ به نام «اقامت در میان خدایان» ایفای نقش می‌کند. این کارگردان بیشتر با فیلم «فرزند هیچکس» شناخته می‌ شود که در سال 2014 در هفته منتقدان ونیز جایزه برده بود.

فرشته حسینی در پشت صحنه فیلم صربستانی اقامت در میان خدایان
فرشته حسینی در پشت صحنه فیلم صربستانی اقامت در میان خدایان

«اقامت در میان خدایان» را درباره یک زن جوان افغان به نام فرشته است، که با همسرش رضا و سه فرزندش به عنوان پناهنده به صربستان می‌آید. و ناگهان متوجه می‌شود که برادر جوانش علی که چند هفته قبل به این کشور آمده بوده غرق شده و در قبری بی‌نام به خاک سپرده شده است. در ادامه فرشته تصمیم می‌گیرد که در بلگراد بماند و برادرش را در قبری مناسب به خاک بسپارد، اما این به معنای درگیر شدن در یک پروسه پیچیده اداری است که حتی پای پدرشان که هنوز در افغانستان هست را به ماجرا باز می‌کند.

فرشته حسینی در فیلم اقامت در میان خدایان
فرشته حسینی در فیلم اقامت در میان خدایان

روموویچ قصه این فیلم را با ممیر توردونیک نوشته و آن را قرائتی نوین از ماجرای آنتیگونه دانسته. علاوه بر فرشته حسینی که نقش اصلی این فیلم است، رضا اخلاقی، برانکا کاتیچ و نیکولا ریسانووچ در این فیلم بازی می‌کنند و علاوه بر صربستان، شرکت‌هایی از ایتالیا و کرواسی هم در ساخت این فیلم شریک هستند. فیلم در حال حاضر در بلگراد در حال فیلمبرداری است و به گفته سینه‌اروپا بعدها برای فیلمبرداری چند صحنه گروه به ایران خواهند آمد.

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: سینما دیلی