اسامی 25 کتاب پرفروش در دنیا
در این گزارش به معرفی 25 کتاب پرفروش در سایت آمازون می پردازیم. با ماه همراه شوید تا با اسامی و موضوع این کتاب ها آشنا شوید.

پرفروش ترین کتاب های جهان

هرساله آمازون پرفروش ترین کتاب های خود را در همه ی زمینه ها، از رمان گرفته تاکتاب های خود آموز، منتشر می کند. در اینجا ما 25 کتاب برتر آمازون در سال 2015 را برای شما آماده  کرده ایم.

25. جویندگان قدرت 2 (StrengthsFinder 2.0) نوشته ی تام رث (Tom Rath)

کتاب جویندگان قدرت راهنمایی بی همتا است که به مردم کمک می کند تا استعداد های ویژه شان را کشف کرده و فرصتی پیدا کنند تا کاری که در آن مهارت داشته را هر روز انجام دهند.


24. باغ مخفی (Secret Garden) اثر جوانا بسفورد (Johanna Basford)

جوانا بسفورد یک تصویرگر است که طرحی هایی تو در تو اش ریشه در گیاهان و جانوران محل زندگی اش در اسکاتلند دارد. کتاب رنگ آمیزی او به نام "باغ مخفی" با فروش بیش از دو میلیون نسخه در دنیا طرح هایی بسیار ظریف و پر از جزییات ارایه دهد که در انتظار زنده شدن با رنگ هستند.


23.جوک های خنده دار برای کودکان(Laugh-Out-Loud Jokes for Kids)  نوشته ی راب الیوت (Rob Elliott)

جوک های خنده  دار برای کودکان ساعت ها خنده و شادی برای کودکان بین 7-10 به ارمغان می آورد. خوانندگان کوچک از خواندن جوک های این کتاب در کنار خانواده و دوستانشان قطعا لذت خواهند برد.


22.جادوی مرتب کردن (The Life-Changing Magic of Tidying Up) نوشته ی ماری کوندو  (Marie Kondo)

این راهنمای دقیق به شما کمک خواهد کرد تا بفهمید کدام یک از وسایل منزلتان شادی آور است و کدام نیست. این کتاب پرفروش بین المللی که جدیدترین سبک زندگی در توکیو را ارایه می دهد به شما کمک خواهد کرد شلوغی خانه را تمیز کرده و از جادوی خانه ای تمیز لذت ببرید.


21. اولین صد کلمه (First 100 words) نوشته ی راجر پرایدی(Roger Priddy)

کتاب "اولین صد کلمه" نوشته ی راجر پرایدی با صفحاتی محکم برای ساختن ساعت ها سرگرمی به کودکان بعضی از کلمات ضروری را به همراه عکس آموزش می دهد. این کتاب دارای 100 عکس رنگی برای نگاه کردن و 100 کلمه ی ساده برای خواندن و یادگرفتن است.


20.قرقره ی آبی(A Spool of Blue Thread) نوشته ی آن تایلر(Anne Tyler)

کتاب قرقره ی آبی نوشته ی آن تایلر یک رمان حساس و عاطفی است که داستان خانواده ی ویتشنک (the Whitshank family) را روایت می کند. تایلر می داند که اعضای خانواده علی رغم میل باطنی همیشه همدیگر را وارد جریاناتی می کنند که خانواده ی ویتشنک نیز از این قضیه مستثنی نیست.


19. غریبه (The Stranger) نوشته ی هارلن کوبن (Harlan Coben)

یکی از استادهای ژانر تعلیق، هارلن کوبن، شوکه کننده ترین رمان خودش را ارایه داده که ثابت می کند که یک دروغ در جایی درست می تواند زندگی فوق العاده ای بسازد و یک راز قدرتی برابر برای نابود کردن آن زندگی دارد. کسی نمی داند غریبه از کجا می آید.
هویت او ناشناخته است.انگیزه اش مشخص نیست. اطلاعاتش انکار نشدنی است. او چند کلمه در گوش شما میخواند و شما را تنها می گذارد تا ذره ذره نابود شدن دنیای خود را تماشا کنید.


18. گذرگاه (The Crossing) نوشته ی مایکل کانلی (Michael Connelly)

رمانی با ریتم سریع که نمی توان آن را یک لحظه به زمین گذاشت. گذرگاه بدون شک نشان می دهد که کانلی استاد ساختن تعلیق است. کانلی پیش از 27 رمان نوشته که شامل دو تا از پرفروش ترین کتاب نیوروک تایمز به نام های  "اتاق سوزان" (The Burning Room) و "خداوندان گناه" (The Gods of Guilt) می شود. از کتاب های او تا کنون بیش از 60 میلیون نسخه در سرتاسر دنیا به فروش رسیده است.


17. خوش شانس ترین دختر زنده (Luckiest Girl Alive) نوشته ی جسیکا نال (Jessica Knoll)

اولین کتاب جسیکا نال، ویراستار ارشد مجله ی Cosmopolitan، رمان خوش شانس ترین دختر زنده یک کتاب اعتیاد آور است که به خصوص مورد استقبال طرفداران کتاب "دختر رفته" (Gone Girl) و دختری در قطار (The girl on the train) قرار خواهد گرفت. به عنوان یک داستان خوش ساخت جنایی، خوش شانس ترین دختر زنده یک رمان حیرت انگیز است که نشان می دهد چطور یک تراژدی می تواند زندگی ها را تغییر دهد.


16. دروغ گو (the liar) نوشته ی نورا رابرتس (Nora Roberts)

دروغگو نوشته ی نورا رابرتس یکی دیگر از رمان های هیجان انگیزی است که در آن رازی شوکه کننده افشا می شود. رابرتس نویسنده ی شماره یک پرفروش های نیویورک تایمز است که تعداد آثار او به 200 رمان می رسد و بیش از 400 میلیون نسخه از کتاب های او به چاپ رسیده است.


15. کتاب رنگ آمیزی برای بزرگسالان(Adult Coloring Book)

این کتاب رنگ آمیزی برای بزرگسالان که توسط انتشارات ستاره ی آبی (The Blue Star)منتشر شده حاوی 45 الگوی دوست داشتنی و پرجزییات است. رنگ آمیزی ساعت ها تفریح بی دغدغه و آرام را به عنوان راهی برای کسب آرامش میسر می سازد.


14.برادران رایت (The Wright Brothers) نوشته ی دیوید مک کولو (David McCullough)

برنده ی دو جایزه ی پولیتزر، دیوید مک کولو داستانی از پشت صحنه ی داستان دو برادر شجاع را تعریف می کند که به دنیا پرواز کردن را یاد دادند: ویلبر و اورویل رایت (Wilbur and Orville Wright). در این کتاب مک کولو سعی کرده تا با استفاده از منابع غنی به جا مانده از برادران رایت شامل دفترچه ی خاطرات خصوصی، یادداشت ها، چرک نویس ها، و بیش از هزار نامه ی خانوادگی از منظره ای انسانی به داستان برادران رایت نگاه کند.


13. جنگل افسون شده (Enchanted Forest) اثر جوانا بسفورد (Johanna Basford)

یک کتاب رنگ آمیزی دیگر اثر جوانا بسفورد جنگل افسون شده است که علاقه مندان را به جنگلی جادویی می برد تا آنچه در قلعه پنهان شده را کشف کنند. مانند باغ مخفی این کتاب همچنین شامل اشیای مخفی و مارپیچ های سرگرم کننده است.


12. خاطرات پسرک ترسو (Diary of a Wimpy Kid) نوشته ی جف کینی (Jeff Kinney)

جلد دهم کتاب خاطرات پسرک ترسو علاوه بر اینکه یکی از بهترین کتاب های آمازون از نگاه خوانندگان شناخته شده، یکی از محبوب ترین جلد های مجموعه ی پسرک ترسو نوشته ی جف کینی، طراح بازی های آنلاین و نویسنده ی پرفروش به حساب می آید. این حاطرات همچنان می تواند نقطه ی ورود هر خواننده ی بی میلی به ادبیات باشد.


11. چهاردهمین گناه مرگبار (14th Deadly Sin) نوشته ی جیمز پترسون (James Patterson)

با چرخش های شوکه کننده و تعلیق هایی که میخکوب می کند چهاردهمین گناه مرگبار بار دیگر ثابت می کند که وقتی صحبت ادبیات تعلیقی می شود به بیان جفری دیور (Jeffrey Deaver) "هیچ کس" بهتر از جیمز پترسون نیست.طبق رکورد گینس آثار پترسون بیش از هر نویسنده ی دیگری جزو پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار گرفته است. از کتاب های او تا کنون 300 میلیون نسخه به فروش رسیده است.


10.فریاد بی صدا (Silent Scream) نوشته ی آنجلا مارسونز (Angela Marsons)

یک رمان جنایی فوق العاده ی دیگر در این لیست فریاد بی صداست که اولین کتاب آنجلا مارسونز نویسنده ی جنایی اهل بریتانیا محسوب می شود. آمیخته ای از زیرکی و عاطفه این کتاب رمان سرگرم کننده ای است که مخصوصا به کسانی که به داستان های جنایی پر رمز و راز و چرخش های غیرمنتظره علاقه دارند توصیه می شود.


9. زنده به گور (Dead Wake) نوشته ی اریک لارسن (Eric Larson)

در زمان جنگ جهانی اول کتاب زنده به گور داستان غرق شدن کشتی اقیانوس پیما Lusitania را شرح می دهد. این داستان را خیلی ها شاید شنیده باشند اما اریک لارسن آن را به طور کامل و با حرارت توضیح داده است.
داستان مدام بین شکار و شکارچی جا به جا می شود در حالی که تصویری کلی را از آمریکا در اوج دوره ی پیشرفت خود به تصویر می کشد.


8. دختری در تار عنکبوت (The Girl in the Spider’s Web) نوشته ی دیوید لاگرکرنتز (David Lagercrantz)

دختر داستان همان دختری با خالکوبی اژدها(The girl with the dragon tattoo) یک هکر نابغه ولی غیر قابل معاشرت است. پسر داستان خبرنگاری ماجراجوست که گاهی دفاع از حقیقت او را تا مرز محکومیت می برد.
 زوجی که میلیون ها خواننده را در کتاب دختری با خالکوبی اژدها اسیر خود ساخته بود هم اکنون در این رمان هیجان انگیز دیوید  لاگرکرنتز  دوباره باهم متحد می شوند.


7. وکیل بد ذات (Rogue Lawyer) نوشته ی جان گریشام (John Grisham)

سباستین راد (Sebastian Rudd) شخصیت اصلی وکیل بد ذات یکی از بهترین شخصیت هایی است که جان گریشام تا کنون به تصویر کشیده است. راد یک وکیل معمولی نیست. در حالی که او در یک ون ضد گلوله کار می کند، وکالت کسانی را قبول می کند که دیگر وکلا حتی نزدیک آنها نمی شوند. چرا؟ زیرا او معتقد است که هر کس سزاوار یک دادگاه منصفانه است. وکیل بد ذات نمونه ای عالی در ژانر خود به حساب می آید.


6. مجبورم کن (make me) نوشته ی لی چایلد (Lee Child)

دوازدهمین کتاب از مجموعه ی به شدت محبوب جک ریچر (Jack Reacher) مجبورم کن یک رمان تیره و پر از اتفاقات جذاب و تعلیقی سرگرم کننده است. این کتاب شروعی مناسب برای خوانندگان جدید این مجموعه است و خوانندگان قدیمی نیز قطعا از دیدن دوباره ی جک خوشحال خواهند شد.


5.مرد حافظه (Memory Man) نوشته ی دیوید بالداچی (David Baldacci)

نوشته شده توسط دیوید بالداچی، نویسنده ای که همچنان در جمعیت رو به افزایش رمان نویسان یک استثنا به حساب می آید، مرد حافظه یک داستان فوق العاده است که شما را میخکوب می کند. در رمان اخریش بالداچی شخصیتی تکان دهنده را معرفی می کند: مردی که با حافظه ی بی نقصش باید معمای قتل خانواده اش را حل کند.


4. بلبل (The Nightingale) نوشته ی کریستین هانا ( Kristin Hannah)

با شهامت، وقار و بصیرتی قوی نویسنده ی پرفروش، کریستین هانا تصویری جانانه از جنگ جهانی دوم ثبت کرده و قسمتی عاطفی از جنگ را مورد نظر قرار داده که کمتر دیده می شود: جنگ زنان. بلبل داستان دو خواهر را تعریف می کند که از نظر سن، تجربه، ایده ال ها، علایق و شرایط متفاوت هستند و هر کدام در فرانسه ی اشغال شده ی نابود شده از جنگ راه خطرناک خود را برای زنده ماندن، آزادی و عشق در پیش می گیرند.


3. برو دیده بانی بگمار (Go Set a Watchman) نوشته ی هارپر لی (Harper Lee)

نوشته شده در اواسط دهه ی 50 میلادی، برو دیدبانی بگمار ما را در فهم و درک بهتری از هارپر لی نویسنده ی برنده ی جایزه ی پولیتزر کمک می کند.
 این کتاب رمانی است راجع به خرد، انسانیت، عشق، شوخ طبعی و دقت بی زحمت. اثر هنری به غایت تاثیرگذار که به طرز شگفت انگیزی هم دوره ی دیگری از تاریخ را یاد آوری می کند و هم مرتبط به زمان ماست.
 این کتاب نه تنها درخشش ابدی "کشتن مرغ مقلد" شاهکار لی را تایید می کند، بلکه به عنوان مکمل آن به حساب می آید و عمق، بافت و معنی جدیدی به این اثر کلاسیک آمریکایی می بخشد.


2. 50 طیف خاکستری به نقل از کریستن (Grey: Fifty Shades of Grey as Told by Christian) نوشته ی ای.ال جیمز (E.L. James)

چهارمین بخش از مجموعه ی پنجاه طیف، پنجاه طیف خاکستری به نقل از کریستن یک رمان عاشقانه ی محبوب نوشته ی نویسنده ی انگلیسی ای.ال جیمز است. رمان درباره ی داستان کریستن گری (Christian Grey) یک مدیر موفق 27 ساله و اناستیزیا استیل (Anastasia Steele) یک دانشجوست. این دو رابطه ای را با هم شروع می کنند که در آن کریستن سعی دارد آثار کودکی تکان دهنده اش را بهبود ببخشد.


1 دختری در قطار(The Girl on the Train) نوشته ی پاولا هاکینز (Paula Hawkins)

پرفروشترین کتاب 2015 رمان روانشناختی دختری در قطار نوشته ی پاولا هاکینز روزنامه نگار انگلیسی است. رمان دختری در قطار داستان ریچل دختری 32 ساله را تعریف می کند که به خاطر از بین رفتن ازدواجش رو به الکل آورده است.
این کتاب بسیار گیرا برای همیشه نگاه شما را به زندگی دیگران تغییر خواهد داد. تنها بعد از شش ماه از انتشارش حدود سه میلیون نسخه از این کتاب فقط در ایالات متحده به فروش رفت.

بیشتر بدانید : چه کار کنیم تا کتابمان پرفروش شود؟!

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture