تقویت خلاقیت کودکان با 5 راه ساده
یافته‌ های یک مطالعه نشان داده است خیال‌ پردازی کودکان به آن‌ ها کمک می‌ کند تا بهتر بر مشکلات‌ شان در مراحل بعدی زندگی غلبه کنند.  مادرها نباید از نقش پر رنگ‌ شان در تقویت این خصلت غافل شوند، در ادامه توصیه هایی در همین باره خواهیم داشت

5 راهکار طلایی برای تقویت خلاقیت کودکان

فضایی را برای ساختن اختصاص دهید

اختصاص فضایی به کودک که بتواند در آن خلاق باشد، مهم است. این به معنای داشتن یک اتاق بازی پرزرق و برق نیست. می تواند یک گوشه کوچک با یک ساک لگو یا جعبه ای از لباس‌ های قدیمی برای پوشیدن هنگام بازی باشد. کلید اصلی این است که نسبت به فضایی که در اختیار دارند، احساس قدرت کنند.

بیشتر بدانید : کودک خلاق، کودک فردا

وقت آزاد فراهم کنید

این مهم است که به کودکان‌ تان وقت آزاد بدهید. زمانی را در خانه بدون فعالیت‌ های برنامه ریزی شده بگذرانید تا فرزندتان بتواند بچرخد و بازی کند.

درباره خلاقیت بحث کنید

از کودکان‌ تان بپرسید چه زمانی بهترین ایده‌ ها به ذهن‌ شان می‌رسد یا چه زمان‌ هایی بیشترین خلاقیت را دارند. همچنین تفکر انتقادی خلاق را پرورش دهید. هر چه فرزندان‌ تان بزرگ‌ تر می‌ شوند، از آن‌ ها بپرسید رویکردشان به برخی مسائل چیست و چطور می‌توانند برخی کارها را متفاوت انجام دهند. آیا کودکان شما تا به حال توفان فکری برای روی کاغذ آوردن ایده‌ های‌ شان داشته‌ اند یا از نقشه فکر استفاده کرده‌ اند؟

تقویت خلاقیت کودکان با 5 راه ساده
تقویت خلاقیت کودکان با 5 راه ساده

به علاقه‌ مندی‌ شان توجه کنید

به بچه‌ ها کمک کنید احساسات خود را دنبال کنند. به علاقه مندی‌ های کودک‌ تان توجه کنید و مواد لازم و فعالیت‌ های مرتبط با آن را در اختیارش قرار دهید. اگر کودک‌ تان به زمین شناسی علاقه دارد، برای او کتاب‌ های مرتبط با این موضوع  را بخرید و نمونه‌ های مختلف سنگ را در اختیار او قرار دهید.

برای خلاقیت خود هم وقت بگذارید

از آن جایی که کودکان از تماشای والدین شان می‌ آموزند، خودتان هم خلاق باشید. وقتی کودک‌ تان نقاشی می‌ کشد یا چیزی می‌ سازد یا رنگ آمیزی می‌ کند، به او بپیوندید.بیشتر بدانید : تربیت فرزند باهوش و نابغه با لوازمی که در منزل دارید!!

بیشتر بدانید : چگونه خلاقیت کودک مان را بالا ببریم؟

بیشتر بدانید : شکوفا کردن خلاقیت کودک با چند پیشنهاد ساده

بیشتر بدانید : چگونه خود ،خلاقيت كودكانمان را از بين ميبريم؟؟گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com