اینگونه لاک بزنید تا عمر لاک روی ناخن های تان بیشتر شود
 افراد زیادی از کم عمر بودن لاک روی ناخن‌ها و لب پر شدن زود به زود آنها گله دارند. در این مطلب ما به شما می‌گوییم که چطور لاک روی ناخن‌های دستتان را ماندگار کنید.

بالا بردن ماندگاری لاک ناخن

لاک زدن یک خانم هیچ وقت به سادگی گفتنش نیست. چون اگر در زدن آن عجله کنید یا مراحل مهم مرتب و آماده کردن ناخن‌ها را از قبل انجام ندهید همین لاک‌های خوش آب و رنگ دست‌های زیبا شما را ‌ به دست‌هایی شلخته و بد ظاهرتبدیل خواهد کرد.

بیشتر بدانید : با هر رنگ لباس چه رنگ لاکی ست کنیم؟

برای شروع این کار لذتبخش، باید ابتدا از تمیزی سطح ناخن خود مطمئن شوید

برای این کار بهتر است از یک برس ناخن یا بافر که به شکل یک اسفنج مکعبی است (می‌توانید از فروشگاه‌های لوازم آرایش بخرید) استفاده کنید. یعنی با کشیدن بافر یا برس روی سطح ناخن آن را یکدست و تمیز کنید، بعد دست‌ها را با آب بشویید و خشک کنید.

بیشتر بدانید : ست کردن لاک ناخن با صندل ( راهنمای کامل تصویری )

حالا نوبت سوهان کشیدن سر ناخن‌هاست

بهترین نوع این سوهان‌ها جنس اسفنجی آن است، به علاوه این‌که انتخاب نوع سفت و سخت آن هم رابطه مستقیمی با جنس ناخن شما دارد، اما ‌ هنگام سوهان کشیدن دقت کنید که‌ اولا سوهان را در یک جهت روی ناخن بکشید یعنی کشیدن سوهان به روش رفت و برگشت را فراموش کنید و بعد بلندی ناخن مورد نظرتان را هم با همان تنظیم کنید. بعد از پایان سوهان کشی دوباره دست‌هایتان را بشویید یا با یک حوله نرم پاک کنید.

بعد از آماده شدن ناخن‌ها برای لاک زدن و برای بالا بردن عمر ماندگاری آن، یک پوشش پایه (لاک پایه) روی ناخن خود بزنید

شما با این کار مانع رنگ گرفتن سطح ناخن‌ها هم می‌شوید. ‌ بگذارید لایه پایه که به ناخن زده‌اید، کاملا خشک شود. حالا لاک مورد نظر خود را انتخاب کنید و بزنید. حداقل 10 دقیقه زمان لازم است تا لاک شما کامل خشک شود و بعد از این زمان برای تثبیت و ماندگاری بیشتر روی آن برق ناخن یا خشک‌کننده بزنید. از طرفی لاک را با دقت طوری روی ناخن‌های خود بزنید که نیاز به دو بار لاک زدن نباشد.

بعد از لاک از روغن های طبیعی استفاده کنید

پیشنهاد می‌کنیم بعد از خشک شدن کامل لاک، از یک روغن طبیعی (زیتون یا بادام) برای تقویت ناخن و پوست دور آن‌ استفاده کرده و این کار را هفته‌ای یک بار تکرار کنید.


بیشتر بدانید : رنگ لاک ناخن مد شده برای بهار 2021


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : چهاردیواری جام جم