از سرانجام دو خبرنگار صداوسیما که در فاجعه منا مفقود شده‌اند تا این لحظه خبری نیست.

آخرین خبرها از خبرنگار مفقود شده ایرانی

رییس ستاد حج و زیارت سازمان صداوسیما روز جمعه از مفقود شدن دو خبرنگار صداوسیما در فاجعه منا خبر داد که تا این لحظه از سرانجام این دو خبرنگار اطلاع جدیدی در دسترس نیست.

اما وزیر ارشاد که امروز در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، در پاسخ به این پرسش که آیا این احتمال وجود دارد که برخی از مفقودین از جمله دو خبرنگار صداوسیما، جزو دستگیرشدگان باشند؟ گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم اما آنچه مسلم است دولت عربستان در چند روز اخیر فشارهای زیادی را بر زائران ایرانی وارد کرده و بعید نیست برخی از خبرنگاران ایرانی را هم دستگیر کرده باشد. با توجه به روش‌هایی که عربستان سعودی دارد این موضوع دور از انتظار نیست اما خبر صحیحی در این زمینه نداریم.

طی فاجعه منا دو نفر دیگر از گروه اعزامی صداوسیما نیز مجروح شده بودند که پس از پیگیری‌های درمانی روی آنها، وضعیت جسمی‌شان رو به بهبودی رفته است.

سید حمید میرزاده

سید حمید میرزاده

حسن گروسی رییس ستاد حج و زیارت صداوسیما درباره مفقود شدن دو خبرنگار صداوسیما گفته بود: علیرغم ممانعت‌های عوامل عربستان و همکاری نکردن آنها در جستجوی مفقودین، تلاش برای پیدا کردن این عزیزان ادامه دارد اما تاکنون هیچ خبری از آنها نیست.

صبح پنج‌شنبه روز عید قربان بود که قبل از عازم شدن به رمی جمرات با همسرش برای تبریک عید مکالمه‌ی تلفنی داشت، اما پس از این فاجعه هیچ خبری از او نشد و هر چه با او تماس گرفتیم در دسترس نبود و نبود ...

سید حمید میرزاده - خبرنگار اعزامی صداوسیما به حج - که پس از فاجعه منا مفقود شده است، 18 سال سابقه‌ی کار در صداوسیما دارد و گوینده، خبرنگار، مترجم و مدیر تولید و تأمین سیمای عربی آفریقایی برون‌مرزی صداوسیماست.

یک خبرنگار در گفت‌وگو با یکی از اقوام این خبرنگار، درباره‌ی آخرین ارتباط تلفنی که با سید حمید میرزاده داشته‌اند، سوال کرد و جویای آخرین اطلاعاتی که از وی دارند، شد.


سید حمید میرزاده در جلوی عکس به همراه علی ضیاسید حمید میرزاده در سمت راست عکس به همراه علی ضیا

 

سید عبدالامیر میرزاده، مدیر سابق دفتر صداوسیما در تاجیکستان که از اقوام این خبرنگار است درباره‌ی آخرین ارتباط تلفنی سید وحید میرزاده تشریح کرد: صبح پنج‌شنبه روز عید قربان بود که قبل از عازم شدن به رمی جمرات با همسرش گفت‌وگو داشت اما پس از این اتفاق هیچ خبری از او نشد و هر چه با او تماس گرفتیم در دسترس نبود.

وی در ادامه درباره‌ی فاجعه‌ای که روز عید قربان در منا رخ داد، نیز یادآور شد: این فاجعه به دلیل بی‌توجهی و بی‌کفایتی سران عربستان به وقوع پیوست. متأسفانه پادشاه عربستان بدون هیچ واکنشی، حتی به خاطر این فاجعه شکل گرفته عذرخواهی هم نکرد.

میرزاده سپس گفت:‌ فکر می‌کنم این فاجعه از قبل پیش‌بینی شده بود. امیدوارم جمهوری اسلامی ایران بابت این فجایع عکس‌العمل نشان دهد و پیگیر مفقودان این فاجعه باشد.

او سپس با بیان اینکه در حال حاضر سه روز است که خبری از سید حمید میرزاده خبرنگار صداوسیما نیست، یادآور شد: او دارای یک فرزند پسر و دو دختر است که همچنان برای پیدا شدن پدرشان بی‌تابی می‌کنند و مرتبا پیگیر هستند تا از تازه‌ترین و آخرین خبرها مطلع شوند.

سید حمید میرزاده خبرنگار صداوسیما به مدت هفت سال گوینده اخبار شبکه خبر بوده است. وی در رادیو عربی تهران نیز چندین سال گویندگی کرده است و مسوول دوبلاژ برنامه‌ها به زبان عربی بوده است.

سید حمید میرزاده همچنین با شبکه ثقلین، شبکه‌ای که برای مجمع جهانی اهل بیت(ع) است، همکاری داشته است.

این خبرنگار صداوسیما که جزو 20 نفر از خبرنگاران اعزامی سازمان صداوسیما به حج به همراه علی ضیا بوده است، در حال حاضر مفقوده شده است.

وی متولد سال 1340 و حدود 18 سال است که سابقه کار در صداوسیما را دارد.


گردآوری : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع : isna.ir


 


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارسال

پربیننده های این بخش

 
X