فیلمی که عواملش زیر سرم رفتند/ستاره پسیانی ریسک کرد! + تصاویر
بخشی عمده از نشست پرسش و پاسخ «یدو» به بازی ستاره پسیانی در این فیلم اختصاص داشت. او درباره شانس دریافت سیمرغ بازیگری گفت: «تعریف‌ هایی که از بازی من می‌کنید به منزله جایزه برای من تلقی می‌شود و گرفتن سیمرغ طبیعتا دست من نیست.»

گزارش نشست خبری «یدو»

نشست پرسش و پاسخ «یدو» در جشنواره فجر به کارگردانی مهدی جعفری، با حضور عوامل فیلم، بعدازظهر دیروز (یکشنبه،۱۹ بهمن‌) در سالن‌ همایش ‌های برج میلاد برگزار شد.

نشست فیلم یدو در جشنواره فیلم فجر
نشست فیلم یدو در جشنواره فیلم فجر

در بخشی از این نشست، ستاره پسیانی، درباره ایفای نقش «ننه» که با خودش فاصله سنی زیادی دارد، گفت: «من پیش‌تر سابقه همکاری با مهدی جعفری را داشتم و وقتی با من تماس گرفت و فیلمنامه را خواندم، بسیار جذب داستان شدم. من در این فیلم، نقش کاراکتری را که حدود ۱۰ سال از من بزرگ‌تر است، ایفا کردم که برایم چالش جذابی بود. آقای عباسی (گریمور) با طراحی چهره‌ای که انجام داد، خیلی کمک کرد تا من حدود چهل و خورده‌ای دیده شوم»

بیشتر بدانید : وقتی ستاره پسیانی 15 سال پیر شد! + عکس

او افزود: «ما ۶۰ روز در گرمای ۵۱ درجه در شهر آبادان و در اوج شیوع ویروس کرونا کار کردیم.»

نشست خبری فیلم یدو در جشنواره فجر
نشست خبری فیلم یدو در جشنواره فجر

مهدی جعفری (کارگردان) هم درباره حضور پسیانی در این پروژه و ایفای نقش مادر  گفت: «در قصه اصلی، سن مادر کمی بالا است و ما در جهان فیلمنامه، سن مادر را کمی پایین‌تر آوردیم. ما با چند بازیگر در آن سن و سال تماس گرفتیم که به هر دلیلی همکاری میسر نشد. اما در نهایت ستاره پسیانی پذیرفت و ریسک کرد.»

فیلم سینمایی یدو
فیلم سینمایی یدو

میثم مولایی، تدوین‌گر «یدو» در این‌باره گفت: «من در ابتدا مخالف حضور ستاره پسیانی بودم؛ اما با دیدن بازی ‌اش نظرم عوض شد.»

در ادامه، عباس عباسی (چهره‌پرداز)، پس از آن‌ که به شوخی گفت ستاره پسیانی خیلی هم از سن شخصیت اصلی فیلم دور نبود، توضیح داد: «ایشان از همه لحاظ، همکاری و همیاری کرد تا بتوانیم به شخصیتی که می‌خواستیم برسیم. گریم سنگینی روی صورت ایشان انجام می‌شد و ما از صبر و حوصله‌شان ممنون هستیم.»

ستاره پسیانی در نشست خبری فیلم یدو در جشنواره فجر
ستاره پسیانی در نشست خبری فیلم یدو در جشنواره فجر

مرتضی نجفی، مدیر فیلمبرداری هم درباره سختی‌های کار توضیح داد: «در زمان فیلمبرداری، فشار کار زیادی داشتیم و بسیاری از بچه‌ ها از شدت گرما زیر سرم رفتند. در پایان دوست دارم آرزو کنم که این آخرین جشنواره با ماسک باشد

در ادامه، پسیانی در واکنش به تعریف و تمجیدها از بازی‌اش توسط اهالی رسانه، درباره گرفتن سیمرغ جشنواره و انتخاب نقش‌های متفاوتش، گفت: «تعریف ‌هایی که از بازی من می‌کنید به منزله جایزه برای من تلقی می ‌شود و گرفتن سیمرغ طبیعتا دست من نیست. این من نیستم که همیشه نقش‌های متفاوت را انتخاب می‌کنم، بلکه پیشنهادهای این‌گونه به من می‌رسد. ایفای نقش‌های این چنینی و دور از شخصیت خود بازیگر، چالش بزرگی برای هر کس به حساب می‌آید.»

ستاره پسیانی در جشنواره فجر
ستاره پسیانی در جشنواره فجر

او همچنین جای یک بازیگر عجیب این فیلم را خالی کرد و گفت: «ما یک بازیگری داشتیم که نتوانست در این جسله حضور داشته باشد؛ آن‌هم بُز این فیلم بود که جایش خیلی خالی است

در بخش پایانی نشست، محمدرضا مصباح (تهیه‌کننده) با بیان این‌که شانس با این فیلم یار نبوده که در آخرین روز جشنواره اکران شده است، گفت: «ما مظلوم واقع شدیم و از خبرنگاران کمک می‌خواهم که در این یکی دو روز باقی‌مانده یاری کنند تا فیلم ما بیشتر دیده شود.» 

 

بیشتر بدانید : گریم دیدنی ستاره پسیانی در "یدو" + عکس

بیشتر بدانید : از الناز شاکردوست تا پژمان جمشیدی: نامزدهای جشنواره فیلم فجر

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: khabaronline.ir