اتفاق عجیب برای فیلم آنت Annette جشنواره کن 2021 + عکس
 نمایش فیلم «آنت» در مراسم افتتاحیه هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن، با تشویق ایستاده و پنج دقیقه حاضران در سالن لومیر کاخ جشنواره همراه شد، گرچه برخی نیز در حین نمایش سالن را ترک کردند

واکنش های متفاوت به فیلم «آنت»: از تشویق ایستاده تا ترک سالن نمایش فیلم افتتاحیه کن

 به نقل از ورایتی، هفتاد و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن از شب گذشته (۶ جولای) با نمایش فیلم «آنت» ساخته  «لئوس کاراکس» و با بازی «ماریون کوتیار» و «آدام درایور» آغاز به کار کرد و در نهایت با تشویق ایستاده و پنج دقیقه ای مخاطبان همراه شد.

عوامل فیلم آنت در جشنواره فیلم کن 2021
بازیگران فیلم آنت در جشنواره فیلم کن 2021

این تشویق که بخشی از سنت جشنواره کن است، مسلما رکورددار بالاترین مدت زمان تشویق ایستاده در تاریخ کن نیست اما احساس شد مخاطبان نه فقط برای فیلم «آنت»، بلکه همزمان برای بازگشت این جشنواره مهم سینمایی پس از یک سال وقفه شور و شعف خود را نشان دادند. 

این فیلم روایتگر داستان زندگی «هنری» یک کمدین و «آن» یک خواننده اُپرای سرشناس و جهانی است که زوج موفقی هستند اما تولد اولین فرزندشان که دختری مرموز با سرنوشتی استثنائی است، زندگی آن‌ها را دگرگون می‌کند.

بازخوردهای فیلم «آنت» متفاوت بود و حتی صدها نفر نیز در حین نمایش فیلم، سالن لومیر را ترک کردند. 


آدام درایور در جشنواره کن 2021
آدام درایور در جشنواره کن 2021

جشنواره امسال با تمهیدات متفاوتی برگزار می‌شود و در حالی که اغلب‌ میهمانان واکسینه شده اند، اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از شیوع نوع دلتای ویروس کرونا در نظر گرفته شده و بر این اساس میهمانان جشنواره که از خارج اتحادیه اروپا به کن سفر کرده اند ملزم به انجام تست بزاق کرونا، هر ۴۸ ساعت یکبار هستند تا مجوز لازم برای حضور در فضاهای سربسته، بازار کن و نشست های خبری را کسب کنند.

«جودی فاستر» بازیگر آمریکایی برنده اسکار نیز در مراسم افتتاحیه پس از سخنرانی مسلط به زبان فرانسوی، جایزه نخل طلای افتخاری جشنواره را از دستان «پدرو آلمادوار» دریافت کرد.

هیات داوران بخش مسابقه اصلی شامل «اسپایک لی» و «بونگ جون هو» کارگردان مطرح و کره ای فیلم «انگل» از جمله دیگر مهمانان مراسم افتتاحیه جشنواره کن بودند.

هفتاد و چهارمین دوره جشنواره کن از ۶ تا ۱۷ جولای (۱۵ تا ۲۶ تیر) برگزار می‌شود. 

 

بیشتر بدانید : از قهرمان اصغر فرهادی تا روز پرچم شان پن: فیلم های جشنواره کن 2021 + عکس

بیشتر بدانید : پوستر متفاوت جشنواره کن 2021 رونمایی شد + عکس

بیشتر بدانید : درباره "قهرمان" اصغر فرهادی، فیلم حاضر در جشنواره کن 2021 + خلاصه داستان و عکس

بیشتر بدانید : نخل طلای افتخاری جشنواره کن 2021 در دستان جودی فاستر + عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir