شیک پوشی تنها با دانستن 7 نکته ساده!!
 مهم‌‌ ترین نکته برای داشتن ظاهری آراسته‌ تر، پیروی از جدیدترین مدهای روز نیست بلکه یافتن سبک پوشش منحصربه فرد خودتان است. در ادامه، روش‌‌های کشف سبک پوشش و استایل شخصی‌ تان را ارائه می‌‌ دهیم

 7 گام برای شیک پوشی

بسیاری از ما علاقه زیادی به داشتن یک پوشش با هویت و  امضادار به نام خودمان داریم، یعنی مقید بودن به یک سبک پوشش که مخصوص خودمان باشد. مهم‌‌ ترین چیز برای داشتن تیپ جذاب، پیروی از جدیدترین ترندهای مد نیست بلکه کشف کردن و بعدش هم وفادار ماندن به سبک پوشش مخصوص خودتان است. در دنیای مد، «سبک» روشی است که فرد از طریق انتخاب‌‌ لباس، لوازم‌ جانبی و نحوه ترکیب لباس می‌ تواند در فضاهای عمومی، مهمانی‌ های خصوصی و خانوادگی و... شرکت کند. طرز لباس پوشیدن شما شخصیت شما را برای اطرافیان توصیف می‌‌کند. این هنری است که به طور طبیعی تسلط بر آن دشوار است اما اگر درست انجام شود، می‌‌ تواند چیزهای زیادی برای زندگی شما به ارمغان بیاورد. شما می‌‌ توانید با یادگیری نحوه بازی کردن با اصول اولیه متناسب با خلق و خوی خود سبک‌‌ های جدیدی ایجاد کنید که به شما حس خوب آراستگی می‌‌ دهد. در ادامه، روش‌‌های کشف سبک پوشش و استایل شخصی‌تان را ارائه می‌‌دهیم.
 

بیشتر بدانید : شیک پوشی زنانه با چند نکته دنیای مد!

پیدا کردن رنگ‌‌ هایی که متناسب شما هستند

من می‌‌ دانم که این نکته ممکن است شما را به یاد بعضی مطالب در شبکه‌ های اجتماعی بیندازد که در فلان فصل، چه رنگ‌ هایی بپوشیم و... . با این‌‌ حال باید پذیرفت که داشتن رنگ مختص به خود، ویژگی همه آدم‌ های  واقعا شیک‌ پوش است. برای تعیین رنگ‌‌ های متناسب خود باید رنگ مو، پوست و چشم خود را ارزیابی کنید و این‌‌ که در چه رنگ‌‌ هایی احساس می‌‌ کنید، جذاب‌تر می‌‌ شوید. سپس رنگ پیراهن، شلوار و دیگر لباس های خود را بر همین اساس انتخاب کنید.

انتخاب کوچک ترین سایز را از ذهن خود بیرون کنید

هیچ فردی نمی‌‌ تواند برچسب سایز داخل لباس شما را ببیند و کسی هم به آن اهمیتی نمی دهد! بعضی افراد مثلا با این که باید پیراهن ایکس لارج بپوشند، یا شلوار سایز 42، اصرار دارند که به همه بگویند پیراهن من لارج است و سایز شلوارم 40! اما لطفاً از به زور پوشیدن سایز کوچک خودداری کنید زیرا شماره سایز نباید به شما اعتماد به نفس دهد بلکه احساس راحتی در لباس است که این کار را انجام می‌‌ دهد. بنابراین هنگامی‌‌ که احساس خوبی در لباس دارید، خشنودتر می‌‌ ایستید، لبخند بیشتری می‌‌ زنید و... به طوری که مردم متوجه حال بهترتان می‌‌ شوند.

به حس درونی خود اعتماد کنید

به جای تاکید روی چیزهایی که صنعت تبلیغات به خورد ما می دهد و باعث مصرف گرایی می شود، روی چیزی تمرکز کنید که به شما احساس اعتماد به‌ نفس و زیبایی می‌‌ دهد چون هرگز از مد نمی‌‌ افتد. مهم ترین نکته در سبک لباس پوشیدن این است که با خود صادق باشید. روی برند یا برچسب طراح تمرکز نکنید (این فقط مانع خلاقیت شما می‌‌ شود). بدون توجه به نیازهای کاذب و محصولاتی که مدام به روز می شوند تا سودآور باشند با تکیه بر خلاقیت خود به یک هویت در لباس پوشیدن برسید. سبک شما باید زندگی، فردیت و شخصیت شما را منعکس کند. سبک خود را داشته باشید، به آن افتخار کنید و از مد به عنوان راهی برای بیان این که چه کسی هستید و می‌‌ خواهید باشید، استفاده کنید.

سبک پوشش دیگران را بررسی کنید

بهترین کاری که می‌‌ توانید برای بهبود سبک پوشش خود انجام دهید، این است که ببینید دیگران چگونه این کار را می‌‌ کنند، منظورم آدم‌ های آراسته اطراف‌ تان در محیط کار، خانواده و... است. آن‌ ها چه نوع لباسی را می‌‌ پوشند، چه رنگی را با هم ترکیب می‌‌ کنند، چه کفشی را با لباس‌‌ های خود هماهنگ و چگونه لوازم جانبی را تهیه می‌‌ کنند. با مشاهده و توجه دقیق به نحوه‌‌ لباس پوشیدن دیگران به مرور متوجه می‌‌ شوید چه لباس‌‌ هایی متناسب شماست. فراموش نکنید در این مسیر دچار وسواس در عوض کردن لباس و اسراف نشوید.

شیک پوشی تنها با دانستن 7 نکته ساده!!
شیک پوشی تنها با دانستن 7 نکته ساده!!

خیاط شخصی خودتان را داشته باشید

یک خیاط خوب بهترین دوست هر فرد خوش‌‌ تیپی است. او می‌‌ تواند کمد پر از لباس‌‌ های معمولی شما را که از فروشگاه‌‌ ها خریداری کرده‌‌اید، به کمدی پر از لباس های زیبا تبدیل کند که به صورت سفارشی به نظر می‌‌ رسند. یک خیاط می‌‌ تواند سایز شلوار جین را کوچک تر کند تا کاملاً متناسب شما باشد یا با تعمیر لباس‌‌ های مورد علاقه شما آن را به لباسی خاص تبدیل کند.

به کمد پدر یا مادربزرگ سر بزنید

من دوست دارم که از طریق لباس، کمی از پیشینه خود را به دیگران انتقال دهم. چه راهی بهتر از این که بعضی از لوازم جانبی یا لباس‌‌ های قدیمی را از پدر یا مادربزرگ خود قرض بگیرید؟ چیزهای بی‌‌ نظیری را پیدا خواهید کرد که احتمالاً دیگر نمی‌‌ توانید خریداری کنید و این امر به شخصیت خانوادگی شما می‌‌ افزاید.

از به کار بردن لوازم‌ جانبی نترسید

استفاده از اکسسوری یا لوازم جانبی یکی از بهترین روش‌‌ ها برای به نمایش گذاشتن بخش کوچکی از شخصیت شماست. آن‌ ها می‌‌ توانند چیزهای زیادی درباره شما منتقل کنند و اغلب قیمت آن‌ ها ارزان‌‌تر از قیمت لباس است. می‌‌ توانید چنین لوازمی را برای خودتان خریداری کنید. لوازم جانبی می‌‌ تواند شامل گردنبند، کمربند، دستبند، کیف، روسری و... باشد. اساساً، شما می‌‌ خواهید به دنبال هر چیزی باشید که بتواند سطحی از خاص‌‌ بودن و هیجان را به لباس شما اضافه کند. چیزی که با شما صحبت می‌‌کند و باعث می‌‌ شود اعتماد به نفس داشته باشید.بیشتر بدانید : شیک پوشی با دانستن چند قانون اصلی انتخاب زیورآلات

بیشتر بدانید : 3 اصل مهم در شیک پوشی!!

بیشتر بدانید : 9 عادت روزانه زنان شیک پوش

بیشتر بدانید : اصول شیک پوشی تابستانی مخصوص آقایان


 گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع: khorasannews.com