کریسمس یکی از اعیاد مهم برای هموطنان مسیحی کشورمان است و به همین بهانه ما در این مقاله به شما گفته ایم که به چه راحتی می توانید با تزئین خانه خود به استقبال ایام کریسمس بروید.

تزیینات کریسمس، این بار با ریسه هایی زیبا و جذاب

در این مقاله سعی کرده ایم درست کردن انواع تاج های گل و انواع ریسمان های بلند تزئینی را برای شما توضیح داده ایم و نکته مهم آن است تزئینات ما بیشتر برای درگاه های ورودی و خروجی خانه و برای پنجره ها و راه پله ها و نرده های آن و ... گفته شده است. هم چنین چگونگی تزئین صندلی ناهار خوری و لوستر ها را هم برایتان گفته ایم تا بتوانید حال و هوای فضای خانه را به روزهای زمستانی نزدیک تر کنید.

 

 

استفاده از چوب و برگ شمشاد برای تزیینات کریسمس

استفاده از چوب و برگ شمشاد برای تزیینات کریسمس

برای آنکه بتوان یک اتاق را برای روزهای کریسمس تزئین کرد لازم نیست وسایل زیادی را برای تزئینات بخریم .مثلا در اینجا با استفاده از چوب ظریف شمشاد به این راحتی توانسته ایم خانه را تزئین کنیم. یک رشته بلندی از برگ شمشاد را به دو طرف پنجره وصل کرده ایم و یک رشته دیگر از آن را هم دور تا دور میز نهارخوری گذاشته ایم.

 

 

تزئین به شکل برف ریزه و شبنم برای کریسمس

تزئین به شکل برف ریزه و شبنم برای کریسمس

لامپ ها ی حیاط و پله های حیاط را باید طوری تزئین کرد که انگار تمام سطح آن از برف پوشیده است. برگ های سبز را به رنگ سفید رنگ آمیزی کرده و یا اینکه خودمان با کاغذ برگ های سفیدی را درست کرده و برای تزئین از آنها استفاده می کنیم . باید لابه لای این برگ های سفید از برگ های سبز هم استفاده شود تا بیشتر به چشم بیاید . به این ترتیب از ابتدای ورود مهمانان آنها را به حال و هوای این روزها نزدیک تر می کنید.

 

 

صندلی کریسمس

صندلی کریسمس

با برگ گیاهان ، گل های کوچک  و یا شاخه های تزئینی  یک دسته و یا یک حلقه درست کرده و آن را به کمک یک سیم فلزی به هم وصل می کنیم. پائین آن را به کمک یک روبان سفید می بندیم. بهتر است روبانی که استفاده می کنیم سفید باشد. آن را به صورت پاپیونی و یا کرواتی گره زده و به پشت صندلی وصل می کنیم.

 

 

تاج های گل برای کریسمس

تاج های گل برای کریسمس

می توان تزئیناتی  ساده و در عین حال بسیار زیبا را با حلقه هایی از گل و برگ درختان و انواع روبان ها درست کرده و آنها را جلوی درب پنجره ها آویزان کرد. می توان یک حلقه گل و یا یک تاج گل زیبا که آمیخته ای از گل های سرخ مایل به قرمز و برگ های سبز و روبان نارنجی است را درست کرد.
نکته : برای آنکه رنگ روبان هماهنگ با دکوراسیون کریسمس باشد بهتراست از روبان نارنجی رنگ استفاده شود.

 

 

تزئین پنجره  ها برای کریسمس

تزئین پنجره  ها برای کریسمس

یک ریسمان تزئینی و زیبا درست کرده وآن را در اطراف پنجره آویزان می کنیم. علاوه بر آن می توان حلقه هایی کاغذی درست کرده و روی این ریسمان ها چسبانده تا زیباتر شوند.

 

 

حلقه گل برای لوستربرای تزیینات کریسمس

حلقه گل برای لوستربرای تزیینات کریسمس

باید یک اتاق و فضای خاصی از خانه را در نظر گرفت تا جشن کریسمس را در آن جا برگزار کرد.بعد از آنکه اتاق مشخص شد باید حلقه آویزی زیبا و ساده را با برگ های درخت همیشه سبز و متناسب با ایام کریسمس درست کرده و از لوستر آن اتاق آویزان کرد. این مدل تزئین بسیار چشمگیر و جذاب می باشد.

نکته : علاوه بر تزئین لوستر می توان انواع  شمع های تزئینی را دور تا دور این اتاق و یا در اطراف میز نهار خوری چید.

 

 

درب ورودی خانه را برای کریسمس تزیین کنید

درب ورودی خانه را برای کریسمس تزیین کنید

یک حلقه گل کاملا سفارشی با استفاده از انواع زیور آلات و وسایل تزئینی درست کرده و آنرا به درب اصلی خانه آویزان کرده تا بتوان با زیبایی هر چه تمام به استقبال مهمانان رفت.هم چنین با استفاده از شمع و یک سری جعبه های آجری محیط و فضای خانه را به سبک سنتی درآورده و آنرا هماهنگ با ایام کریسمس تزئین کرده ایم.

 

 

پله های درون خانه را برای کریسمس تزیین کنید

پله های درون خانه را برای کریسمس تزیین کنید

با  نوارهای تزئینی و برگ های همیشه سبز و گل های زیبای قرمز و سفید ریسمان های بلند تزئینی درست کرده و آنها را روی نرده ها و از بالا تا پائین پله ها آویزان می کنیم. گل ها می توانند طبیعی باشند و یا اینکه می توانیم خودمان آنها را درست کرده و لابه لای برگ ها قرار دهیم. نکته مهم آن است که پائین پله و جایی که نرده ها تمام می شوند باید ریسمان را به شکل یک حلقه درآورد که به اتمام رسیدن نرده را نشان دهد.

نکته : اگرخانه شما این گونه پله ها را ندارد می توانید از این تزئینات برای فضاهای کوچک مانند قفسه ها ، پنجره ها و آینه ها استفاده کنید.

 

 

تزیین آشپزخانه برای کریسمس

تزیین آشپزخانه برای کریسمس

یک حلقه گل بسیار ساده درست کرده و دور تا دور پنجره آشپزخانه آویزان می کنیم. معمولا پنجره  آشپزخانه پهن می باشد  و می توان ازهر قاب آن یک ریسمان تزئینی رنگی آویزان کرد.

 

 

ریسمانی ساده و قوسی شکل برای روی نرده ها

ریسمانی ساده و قوسی شکل برای روی نرده ها

یک حلقه بسیار ساده از برگ های همیشه سبز درست کرده ایم و لابه لای آن روبان های سفیدی را گره زده ایم. نکته مهم آن است که دنباله این روبان ها باید بسیار بلند باشد .آنها را به صورت پاپیونی و یا کرواتی میان برگ ها گره کرده و ریسمان را از بالا تا پائین روی نرده پله آویزان می کنیم تا یک حالت قوسی شکل به خود بگیرد.

 

 

تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
اختصاصی سیمرغ

 

 

Save

 


loading...
loading...


نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

loading...

 

X