معرفی شش موزه برتر جهان + عکس
تمركز موزه لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه ها در این موزه جای گرفته‌اند كه از جمله می‌توان....

معروف ترین موزه های دنیا

موزه لوور، آكروپولیس، اورسی، مادام توسو، آرمیتاژ و متروپولیتین پربازدید‌ترین و مشهور‌ترین موزه‌های جهان هستند.

موزه آکروپولیس

موزه "آكروپولیس" بزرگترین موزه یونان و یكی از مهمترین موزه‌های جهان در رابطه با آثار مربوط به تمدن یونان باستان است. موزه آكروپولیس بخش بزرگی از گنجینه و آثار باستانی مرتبط با اكتشافات مجموعه تاریخی آكروپولیس را در خود جای داده است.

بیشتر بدانید : 10 موزه برتر جهان

موزه آکروپولیس
موزه آکروپولیس

موزه جدید آكروپولیس در سال 2009 میلادی افتتاح شد ،این موزه در 400 متری موزه قدیم قرار دارد.

اورسی مهمترین موزه نقاشی و مجسمه‌سازی جهان

موزه اورسی از معروف‌ترین موزه‌های پاریس و یكی از موزه‌های مهم نقاشی و مجسمه‌سازی جهان است، بنای این موزه در ساحل چپ رود سن و محل قبلی ایستگاه قطار پاریس است. این موزه محل نگهداری آثار هنری فرانسه بین سال‌های 1848 تا 1914 بوده آثار موجود در این موزه شامل نقاشی، مجسمه، عكس و مبلمان است.

موزه اورسی
موزه اورسی

بنابراین گزارش؛ مهمترین علت معروفیت این موزه به خاطر مجموعه‌های سبك امپرسیونیسم از جمله آثار "كلود مونه" و "رنوار" است. بسیاری از این آثار تا قبل از افتتاح این موزه در سال 1986 در موزه "ژودوپوم"، "موزه لوور" و "موزه ملی هنر مدرن"‌نگهداری می‌شود.

ساختمان این موزه در ابتدا برای ایستگاه قطار استفاده می‌شد،این بنا در سال 1939 به عنوان ایستگاه قطار جنوب غرب فرانسه مورد استفاده قرار می‌گرفت در سال 1939 به علت مناسب نبودن این بنا برای قطار‌ و سرویس تغییر كاربری داد.

در سال‌های جنگ جهانی دوم نیز قسمتی از این ساختمان به عنوان مركز پست استفاده می‌شد.دولت فرانسه در سال 1977 تصمیم به تبدیل این بنا به موزه گرفت.

موزه اورسی در سال 1986 توسط "فرانسیس میتراند" رئیس جمهور فرانسه افتتاح شد،مساحت امروزی موزه در حدود 45 هزار متر مربع است.

نمایش 35 هزار اثر هنری در موزه لوور

موزه لوور در شهر پاریس در كشور فرانسه واقع شده است، بیش از 35 هزار اثر هنری در هشت بخش مختلف موزه لوور نگه‌داری می‌شود. این موزه یكی از پربازدید‌ترین موزه های جهان است.

موزه لوور
موزه لوور

موزه لوور از سال 1973 میلادی تا امروز به عنوان موزه عمومی فعال بوده است، تمركز موزه لوور روی هنر، تاریخ بشر و فرهنگ است و آثار بسیاری در این زمینه ها در این موزه جای گرفته‌اند كه از جمله می‌توان به لوح همورابی، تابلوی بانوی صحنه‌ها و تابلوی مونالیزا اثر "لئوناردو داوینچی" اشاره كرد.

تنها مجسمه‌های ساخته شده از موم در مادام توسو

"مادام توسو" نام موزه مشهوری است كه مركز آن در شهر لندن انگلستان قرار دارد.در این موزه تندیس‌های مومی افراد مشهور و تاریخ ساز ساخته و نگهداری می‌شود. بنابراین گزارش؛ این موزه توسط "مادام توسو"‌ در سده‌ی هجدهم میلادی پایه‌گذاری شد.

موزه‌های "مادام توسو" یكی از دیدنی‌های شهرهای مهم جهان است. تندیس‌های مومی از افراد مشهور چنان به واقعیت شبیه‌اندكه حیرت‌ بازدید‌كنندگان را بر می‌انگیزد.

مادام توسو
موزه مادام توسو

توریست‌هایی كه به لندن، آمستردام و یا برلین سفر می‌كنند، برای دیدن موزه مادام توسو از لحظاتی پیش از بازشدن درهای موزه جلوی در ورودی آن صف می‌كشند. مادام توسو به همراه پسرانش تا به هنگام مرگش درسن 89 سالگی، نمایشگاه تندیس‌های مومی را اداره می‌كرد. آخرین تندیس كه او پیش از مرگ به اتمام رساند، پرتره‌ای از خود است.

موزه آرمیتاژ با سه میلیون اثر هنری

موزه "آرمیتاژ" تا "هرمیتاژ" واقع در سن پترزبورگ روسیه با سه میلیون اثر هنری یكی از بزرگترین موزه‌های جهان و از قدیمی‌ترین گالری‌های هنری و موزه‌های تاریخ و فرهنگ بشری در جهان است. مجموعه عظیم آرمیتاژ در شش بنا به نمایش گذاشته شده است، بنای اصلی كاخ زمستانی نام دارد و در گذشته محل سكونت رسمی تزارهای روسیه بوده است.

موزه آرميتاژ
موزه آرمیتاژ

موزه آرمتیاژ شعبه‌های بین‌امللی در آمستردام،لندن و لاس‌وگاس نیز دارد.از جمله هنرمندانی كه آثارشان نقاط قوت مجموعه هنر غرب در موزه آرمیتاژ است، می‌توان به میكل آنژ، لئوناردو داوینچی، روبنس، ون دایك، رامبراند، رودن، مونه، سزان، ونگوك و پیكاسو اشاره كرد. البته این موزه مجموعه آثار متعددی دارد كه می‌توان به نشانه‌ها، لباس‌ها و جواهرات سلطنتی و بزرگترین كلكسیون موجود در جهان از طلای باستان متعلق به اروپای شرقی و آسیای غربی اشاره كرد.

درسال 1764 كاترین كبیر با خرید بیش از 200 نقاشی در اروپا،جمع آوری مشهور را آغاز كرد.در طی انقلاب روسیه در سال 1917 موزه سلطنتی آرمیتاژ جزء اموال خصوصی اعلام شد،پس از ملی شدن مجموعه‌های هنری عمومی ملی دامنه آثار موجود در موزه وسعت بیشتری یافت.

نمایش مجموعه بزرگ و كمیاب تاریخ اسلام در موزه متروپولیتن

موزه "مترو پولیتن" نیویورك از بزرگترین و مشهورترین موزه‌های جهان است موزه در وسط شهر نیویورك و در مجاورت ضلع شرقی سنترال پارك قرار دارد. این موزه در سال 1873 میلادی افتتاح شد.          

موزه مترو پوليتن
موزه مترو پولیتن

موزه متروپولیتن نیویورك حاوی مجموعه بزرگ و نادری از تاریخ اسلام و ایران باستان است. بنابراین گزارش؛ این موزه سالی 4 میلیون بازدیدكننده از كلكسیون دو میلیونی آن دارد، قدیمی‌ترین دارایی این موزه مربوط به 77 هزار تا 300هزار سال پیش است و سنگ آتش‌زنه‌ای بوده كه در مصر یافت شده است.

 

بیشتر بدانید : عجیب‌ترین موزه‌های جهان!!+تصاویر

بیشتر بدانید : عجیب ترین و دیدنی ترین موزه هنر در زیر آب + تصاویر

بیشتر بدانید : مسخره ترین موزه های دنیا +عکس

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
.seemorgh.com/culture   
منبع: yjc.ir