شومینه بلا استفاده خانه تان را پرکاربرد و فانتزی کنید!!
شومینه یکی از اجزای مهم در دکوراسیون اتاق نشمین است. اگر اتاق نشیمن خانه شما هم شومنیه بلااستفاده ای دارد با سه روش می توانید آن را پرکاربرد و زیبا کنید. این ایده ها برای استقبال از فصل بهار بسیار مناسب است.

شومینه‌ بی استفاده‌ خانه تان را ارزشمند کنید

زمانی که فصل زمستان به پایان رسیده است و یا قصد فروش خانه تان را دارید، برجسته کردن نقاط مثبت ضروری است. اگر شومینه‌ای دارید که به دلیل بالا بودن عمر خانه یا شرایط دیگر غیر قابل استفاده است، همچنان روش‌هایی برای جذاب نشان دادن آن وجود دارد. در حالی که یک شومینه‌ غیرقابل استفاده ممکن است مبدل به خار چشم شود، می‌تواند زیبایی را نیز به ارمغان آورد.

در اینجا روش‌ها و شیوه‌هایی را بررسی می‌کنیم که به شما در تبدیل شومینه به نقطه‎ قوت و زیبایی اتاق نشیمن کمک می‎کنند. نگاهی به تعدادی از این توصیه‌ها بیاندازید تا به شما در اضافه کردن دکور بصری به منزلتان و استفاده‎ بهینه از شومینه کمک کند.

 

 

نمایشی دکوری از شومینه بسازید

نمایشی دکوری از شومینه بسازید

شومینه قابلیت تبدیل شدن به نقطه‎ بصری قوی و پرانرژی را در محیط دارد. وقتی سراغ طراحی یا دکور شومینه‌ بی ‎استفاده‌ خود می‎روید به این نکته توجه داشته باشید که می توانید از آن برای نمایش بازتابی از سبک و طراحی خودتان استفاده کنید. قطعات هنری و گلدان‌های تزئینی خود را درون شومینه قرار دهید، یا حتی از روشی گردشی استفاده کنید، به گونه‎ای که نمای ظاهری با فصل هماهنگ باشد. روشی که بسیار مورد استفاده قرار می‎گیرد اضافه نمودن عناصری با شکل‎ها و اندازه‎ها و طرح‎های مختلف است که ظاهری منظره نما به شومینه می‎دهد.

 

 

fireplace02.JPG

از شومینه به عنوان انبار استفاده کنید 

این حقه‌ آماده سازی منزل زمانی برای خریداران جذاب خواهد بود که متوجه شوند هر چه فضای بیشتری در اختیارشان باشد بهتر است. خریداران احتمالی از خصوصیاتی که خانه را جادار نشان دهد خوششان می‎آید چون معمولا خیلی چیزها دارند که لازم است جایی بگذارند. با در نظر گرفتن این نکته از شومینه خود به عنوان مکانی برای قرار دادن وسایلتان در منزل استفاده کنید. همه‎ کاری که باید انجام دهید تمیز کردن شومینه است و اگر تمایل داشتید رنگ کردن دیواره های داخل آن. رنگ‎های افشانه‎ای وجود دارد که آبی هستند و به همین خاطر نیاز نیست نگران سمی بودن آنها باشید. پس از تمیز کردن و رنگ کردن شومینه، آن را با کتاب، کلکسیون، هیزم مصنوعی، قطعات هنری و غیره پر کنید. انتخاب عناصر طراحی مورد نظر با خود شماست.

 

 

fireplace03.JPG

شومینه‌ خود را مخفی کنید 

اگر شومینه‌ اتاق نشیمن خانه تان خوب به نظر نمی‎رسد یا مخروبه است، پوشاندنش بهترین کار است. در بعضی از خانه‎ها شومینه می‎تواند جلوه‌ بصری نامطلوبی داشته باشد و اگر تلاش کنید آن را تزئین کنید یا از آن به عنوان انبار استفاده کنید ممکن است امکانات دیگر خانه شما را نیز بد جلوه دهد. اگر چنین باشد، بستن آن بهترین گزینه است. می‎توانید با تخته‌ سه‎لایه آن را مسدود کنید و سپس بیرونش را با هر رنگی که به رنگ دکور می خورد یا با رنگ دیوار هماهنگ است رنگ بزنید. روش های دیگری هم هست، مثل موزاییک کردن یا استفاده از پوشش های چوبی نسوز. حتی فلزات دکوری را نیز می‌توان برای افزایش جلوه استفاده نمود. گزینه‌های نامحدودی برای انتخاب وجود دارد. اگر اتاق هنوز به منبع گرمایی نیاز دارد، نصب یک اجاق چوب سوز درون شومینه را در نظر بگیرید. یک متخصص برای بررسی شومینه و دودکش بیاورید تا مطمئن شوید اجاق چوب سوز درونش جا می‎شود.

این نکات و پیشنهادات بالا را مطالعه کنید و ببینید چگونه برای خانه‌ی شما مفید هستند. همچنین، می‎توانید به ایده‎های جدیدی فکر کنید که ممکن است استفاده‎ای برای شومینه‌ی بی‎استفاده‌ی شما پیدا شود؟ اگر همین‎طور است، ما را هم در جریان بگذارید.

 

 

تهیه و ترجمه : گروه سبک زندگی سیمرغ
اختصاصی سیمرغ