4 راز موفقیت زوج های عاشق که هرگز نمی دانستید!!
 موفقیت در زندگی زناشویی رمز و رازهای ساده ای دارد که اگر آنها را بدانید شما هم می توانید به راحتی یک زندگی عاشقانه داشته باشید. با ما همراه شوید تا این 4 نکته برای موفق شدن را به شما بگوییم

 زوج های موفق چه رمز و رازی دارند؟

زوجین تازه ازدواج کرده باید مراقبت کنند که از ابتدا چه نقش‌هایی را قبول، یا واگذار می کنند زیرا تغییر نقش‌ها و قراردادهای نانوشته در آینده، مشکل خواهد بود.

بیشتر بدانید : 20 راز یک زندگی عاشقانه که فاش شد!!

_ زوج های موفق قدر یکدیگر را می‌دانند

یکی از شایع‌ ترین مشکلات در ازدواج، ندانستن قدر همسر و کاهش حساسیت به نیازهای او در طول زمان است. شاید همسرتان دیگر هنگامی که از سر کار برمی‌گردید، به شما سلام نکند. شاید شوهر، دیگر از اینکه زن غذای محبوب او را برای شام پخته است، تشکر نکند. اما همه ما نیاز به تحسین و ابراز احساسات داریم. بدون اینها فرد شروع به احساس تنها بودن، نادیده گرفته شدن و قدرنشناسی می‌کند.

چطور این مشکل را حل کنیم

با دادن یک هدیه ساده یا یک تشکر ساده سپاسگزاریتان را نسبت به همسرتان نشان دهید. برای بهبود رابطه‌ زناشویی تان وقت بگذارید، به‌عنوان نمونه قراری برای رفتن به یک رستوران بگذارید. ممکن است آنقدر نسبت به همسرتان دلخور و خشمگین باشید که سپاسگزاری از او برایتان مشکل باشد. در چنین شرایطی می‌توانید به صحبت در مورد مسأله پیش آمده بپردازید و بپذیرید که همسرتان هم اشتباه می کند. همچنین با به یاد آوردن چیزهایی در همسرتان که زمانی دوست داشتید و گفتن آنها به او و چیزهایی در رفتار او که شما را آزار می‌دهد در یک زمان آرام، صمیمیت خودتان را با همسرتان بیشتر کنید.

_ زوج های موفق، خودخوری نمی‌کنند و همه چیز را درون خود نگاه نمی‌دارند

هر زوجی با چالش‌هایی روبه رو است اما اگر در مورد این مشکلات با همسرتان صحبت نکنید، تنش ناشی از این اختلاف زناشویی و فاصله پیدا کردن میان شما افزایش خواهد یافت. برخی افراد نیاز به ابزارهایی دارند تا بتوانند درباره موضوعات حساس به طریقی ایمن سخن بگویند.

چطور این مشکل را حل کنیم

مهارت‌های ارتباطی‌تان را بهبود بخشید. برای این کار می‌توانید به کتاب‌هایی که در این مورد نوشته شده‌اند، رو بیاورید. مشاوران ازدواج یک گزینه خوب دیگر است. البته باید توجه داشته باشید مشاور ازدواجی را انتخاب کنید که بتواند به طور مؤثری مهارت‌های ارتباطی را به شما بیاموزد.

_ زوج های موفق، در مشاجرات به‌دنبال مقصر نمی‌گردند

در ازدواج‌های ناشاد که افراد درگیر مشاجره‌های حل و فصل نشده و دلخوری‌های سرکوب شده هستند اغلب به جای اینکه مسئولیت‌شان را قبول کنند، همسرشان را مقصر می‌دانند. اما مقصر دانستن طرف مقابل مشکلی را حل نمی‌کند با این کار تنها اختلافات بالا می‌گیرد.

چطور این مشکل را حل کنیم

سعی کنید موضوع‌های اساسی را که واقعاً بر سر آن نزاع دارید پیدا کنید. به‌عنوان نمونه آیا احساس می‌کنید حرف‌های شما شنیده نمی‌شود و مورد عشق و احترام همسرتان قرار ندارید. اگر در یافتن این موضوعات اصلی مورد اختلاف دچار مشکل هستید، از خودتان سؤال کنید: این اختلاف چه چیز و چه کسانی را به یادتان می‌آورد؟ هنگامی که متوجه شدید چه چیزی عامل این اختلاف است، می‌توانید الگوهای فکری و رفتاری‌تان را تغییر دهید.

زوج های موفق، همیشه خودشان را به‌خاطر دیگری نادیده نمی‌گیرند

اگر یکی از طرفین، همیشه برای خوشحال کردن طرف مقابل خواسته‌های خودش را زیر پا بگذارد، ازدواج آنها وارد یک مسیر اشتباه خواهد شد.بیشتر بدانید : یک زندگی عاشقانه و آرام با 10 راهکار ساده!!

بیشتر بدانید : ناگفته‌ هایی از ازدواج که هر دختر و پسری باید بدانند!!

بیشتر بدانید : معیارهای ازدواج موفق + چند نکته طلایی که هر دختر و پسری باید بداند

بیشتر بدانید : راز رابطه زناشویی موفق کیت میدلتون و پرنس ویلیام چیست؟

بیشتر بدانید : زوج های خوشبخت، چگونه خوشبخت شده اند؟


گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : ایران بانو