کوچک‌ کردن شکم بعد از زایمان با 3 تمرین موثر و ساده در خانه
​ورزش کردن از همان هفته نخست پس از زایمان اثرات معجزه آسایی در کوچک کردن شکم دارد

۳ تمرین اثرگذار برای کوچک‌ کردن شکم بعد از زایمان

بسیاری از متخصصان زنان و ماما پیشنهاد می کنند تا زمان معاینه ششمین هفته پس از زایمان، تمرین ها را شروع را نکنید و پزشکان معتقدند به محض اینکه فرد احساس کرد می تواند ورزش کند، بی درنگ آن را شروع کرده اما اگر عمل سزارین داشته باشد عاقلانه این است که تا شش هفته منتظر بماند.

از آنجا که چروک های شکم زنان، بعد از زایمان بیشتر می شود اما باید بدانیم ورزش کردن از همان هفته نخست پس از زایمان، اثرات معجزه آسایی در کوچک کردن شکم دارد، بنابراین دیگر نیازی به جراحی پلاستیک برای کوچک کردن شکم نیست.

بر اساس این مطلب که از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی در اختیار ایسنا قرار گرفته، آمده است: ورزش و رژیم غذایی مناسب زیر نظر پزشک پایه تناسب اندام را تشکیل می دهد و درست است زنانی که به نوزاد شیر می دهند نمی‌توانند رژیم لاغری بگیرند اما می‌توان با کاهش مصرف چربی ها، شیرینی ها و جایگزین کردن میوه، سبزی و پروتئین در غذاهای روزانه خود به کالری و انرژی لازم برای تغذیه نوزاد دست یافت و در این رابطه توصیه می شود تا کسالت و تنبلی پس از زایمان کنار گذاشته شود و حداقل ۳۰ دقیقه در طول روز پیاده روی مدنظر قرار گیرد.

بیشتر بدانید : کوچک کردن شکم بعد از زایمان با خوردن برش های سیب و هویج!!

تمرین های مناسب برای کوچک کردن شکم بعد زایمان
تمرین های مناسب برای کوچک کردن شکم بعد زایمان,کوچک‌ کردن شکم بعد از زایمان با 3 تمرین موثر و ساده

  • روی کمر دراز بکشید، زانوها را خم و دست ها را پشت گردن بگذارید، زانوی خم شده را به سمت سینه بالا آورده و در حالی که بازدم را بیرون می دهید، سرشانه‌ها را بالا بیاورید و به گونه‌ای عمل کنید که گویی قصد دارید زانوها را بالا بکشید.

  • روی شکم دراز بکشید، شانه و پیشانی باید روی زمین با یک بالش باشد، ران ها از هم فاصله داشته و قوزی پاها با دست گرفته شوند و با کشیدن قوزی پاها به سمت کفل، ران ها را از زمین جدا کنید، سپس رهایشان کنید و اگر کمرتان آسیب پذیر است حوله‌ای را لوله کرده و زیر کمرتان قرار دهید، باید این حرکت را ۴ مرتبه تکرار کنید.

  • روی شکم دراز بکشید، استخوان شرمگاه باید کاملا به زمین چسبیده و بازوها به جلو کشیده شود و در حالی که بازدم خود را بیرون می‌دهید یک بازو و پای مخالف را بالا بیاورید، همین حرکت را با دست و پای مخالف انجام دهید و این تمرین را نیز ۵ مرتبه دیگر تکرار کنید.


بیشتر بدانید : بعد از زایمان شکم تان را صاف و تخت کنید!!

بیشتر بدانید : چگونه بعد از زایمان شکم مان را کوچک کنیم؟

بیشتر بدانید : چگونه می‌توانم چربی های شکمم را بعد از زایمان از بین ببرم؟گردآوری: گروه سبک زندگی سیمرغ
Seemorgh.com/lifestyle
منبع: isna.ir