چند توصیه سلامتی برای فصل پاییز
اگر توصیه های سلامتی پزشکان را رعایت کنیم قطعا پاییز بسیار خوبی را پیش رو خواهیم داشت.در این مطلب چند توصیه سلامتی برای شما داریم.

رفع خشکی بدن در فصل پاییز

بوییدن عطرها و گل‌های خوش بوی ملایم، موجب تقویت اعضای رئیسه بدن یعنی مغز و قلب و کبد و همچنین معده می‌شود. بهتر است افراد با نیم نگاهی به مزاج خود، از عطرهای طبیعی با مزاج مایل به گرم و تر چون یاس و مریم و گل محمدی، بیشتر بهره ببرند.

ناصر رضایی پور متخصص طب سنتی، بیان داشت: بهتر است برای تری بخشی به بدن و اصلاح خشکی آن، یک روز در میان با آب نیم گرم حمام کنید یا حدود نیم ساعت از حوض یا وان آب نیم گرم استفاده کنید

چرب کردن بدن با روغن بنفشه بادام، که طبیعت معتدل مایل به خشکی دارد و رطوبت ملایم خوبی هم به بدن می‌رساند، برای کاهش خشکی پوست و بدن بسیار مناسب است. حتی توصیه می‌شود افراد، ماساژ آرام با روغن بنفشه را به پدر، مادر، پدر بزرگ و مادربزرگ و حتی همسر و کودک خود هدیه کنند.

ورزش به مقدار متعادل، برای تامین تندرستی در فصل پاییز لازم است. با توجه به اینکه با سرد شدن هوا، دستگاه گوارش انسان قوی‌تر می‌شود و نیاز بدن به غذا هم افزایش پیدا می‌کند، به طور طبیعی انسان بیشتر می‌خورد و در سنت ایرانیان نیز خوردن غذاهای سنگین تری چون آش‌، آبگوشت‌، حلیم، کله پاچه و ... در فصول سرد سال، رسم بوده است. 

پس لازم است برای دفع بیشتر مواد زائد حاصل از گوارش این غذاها و پیشگیری از بیماری‌های ناشی از تجمع فضولات در بدن، در این فصول به ورزش بهتر و بیشتر، با توجه به مجموعه شرایط فردی، توجه بیشتری شود.


گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع:shafaonline.ir