روستایی در ایتالیا دارای مردمی با طول عمر بالاست که محققان پس از بررسی علت آن به نتایج جالبی رسیدند که به آن اشاره می کنیم.

این ویژگی های شخصیتی باعث طول عمر می شود

محققان برای بررسی نشانه های طول عمر ۹ منطقه روستایی در جنوب ایتالیا را مورد بررسی قرار دادند. هزاران نفر از ساکنان این مناطق بالای ۹۰ سال عمر داشتند. مطالعه بر روی ۲۹ نفر ۹۰ تا ۱۰۱ سال انجام شد.

درحالیکه این افراد مسن از لحاظ سلامت فیزیکی نسبت به اعضای جوان تر خانواده شان ضعیف تر بودند، اما سلامت روان بهتری داشتند.

دکتر دیلیپ جسته، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می گوید: "مهم ترین موضوعات یافت شده در مطالعه ما مربوط به خصوصیات منحصربه فرد مرتبط با سلامت روان بهتر این جمعیت روستایی بود که عبارت بود از مثبت اندیشی، اخلاق کاری، سماجت و پیوند قوی با خانواده، دین و زمین." عشق به زمین به شدت در بین این جمعیت آشکار بود.

راز طول عمر این مردم روستایی چیست؟

به گفته محققان،"عشق انها به محل زندگی و زمین شان یک موضوع مشترک در بین همه شان بود که زندگی شان را هدفمند می کرد. اکثر آنها در خانه و بر روی زمین هایشان کار می کردند."

محققان همچنین دریافتند افراد بسیار مسن در مقایسه با اقوام خود در سنین ۵۰ تا ۷۹ سال دارای مهارت های تصمیم گیری و اعتمادبه نفس بیشتری بودند.

جسته در ادامه می افزاید: "این تناقض در افزایش سن نشان می دهد که سلامت و منطق با افزایش سن بهتر می شود حتی اگر سلامت جسمی کمتر شود."

اگر می خواهید بیشتر بدانید : راز طول عمر در رعایت این 15 نکته آسان است!!

اگر می خواهید بیشتر بدانید : 7 راز طول عمر را می شناسید؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : رابطه بین هوش افراد و طول عمر آنها چگونه است؟

اگر می خواهید بیشتر بدانید : تاثیر باهوش بودن بر افزایش طول عمرگردآوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health
منبع: mehrnews.com


 
 
 

 
X